Bitcoin Altın Yükseliyor Yeni Zirvelere İlerliyor

Bitcoin-Gold
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Altın Yükseliyor! ABD ’nin İran ’a yönelik yeni yaptırımları başlatmasından kısa bir süre sonra Bitcoin dolar karşısında yüzde 2,9 oranında artışla, Bitcoin Fiyatı 11.363 dolar seviyesine yükseldi. Altın fiyatı ise son altı ayın en yüksek seviyesi olan 1.434 dolar seviyesine kadar çıktı.

bitcoin altın
Bitcoin Altın

Dolar, 25 Haziran’ın başlarında Euro ve Japon Yeni karşısında son ayların en düşük seviyesine geriledi. Amerikan Dolar Endeksi, ana para rakiplerinin altı tanesine karşı; son üç ayın en düşük seviyesi olan 95,94’ü gördü ve son beş işlem seansında yüzde 1,7 değer kaybetti.

Federal Rezerv’in parasal gevşemesinden kaynaklanan muhtemel yayılma etkilerinin yanı sıra; ülkenin İran ve Çin ile artan tansiyonu dolardaki düşüşü tetikleyen faktörler arasında yer alıyor.

Bitcoin Altın Yükseliyor!

Bazı analistler ve trader’lar, Bitcoin fiyatı ‘ndaki son ralliyi bir tür “dolar karşıtı” ticaret olarak görüyorlar. Bu görüş dolar ‘ın zayıfladığı dönemlerde Bitcoin fiyatları seviyesinin yükselmesi durumu göz önüne alındığında son derece mantıklı duruyor.

bitcoin altın yükseliyor

Fundstrat Global’in kurucu ortağı Tom Lee de bu görüşe katılıyor gibi görünüyor. CNBC ile yaptığı son röportajında Lee, Bitcoin’in beş haneli rakamları görmesinden sonra Bitcoin’in birçok büyük ve fx trader’ını uzun vadeli fiyat beklentilerine karşı ikna etmiş olabileceğini söyledi.

Elbetteki son Bitcoin rallisini körükleyen en önemli faktörlerden biri de Facebook’un kripto para projesi Libra’nın kurumsal ilgiyi kripto para piyasasına çekmesi.

İlginizi Çekebilir:

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!