Bitcoin Altın’dan Daha Fazla Performans Gösteriyor Fakat Daha Oynak

bitcoin altın

Bitcoin fiyat dalgalanması hakkında yorum yapan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kurumsal yatırımcıları yatırım konusunda uyardı, ancak BTC’nin uzun vadede daha iyi performans göstereceğine inanıyordu.

CNBC’de yayınlanan Hızlı Para programına katılan Novogratz, yatırımcıların portföylerini oluştururken altın ve Bitcoin miktarlarını nasıl ayarlamaları gerektiği konusundaki fikirlerini paylaştı.

9 Temmuz’da CNBC’nin Fast Money Twitter hesabı tarafından paylaşılan videoda 2011 yılından bu yana en güçlü yükselişini gerçekleştiren varlıklardan Altın ve Bitcoin değerlendirmesi dahil edildi.

Novogratz şunları söyledi:

“Bence Bitcoin altından daha iyi performans gösteriyor, ancak fiyattaki oynaklık nedeniyle portföydeki altın miktarından çok daha az Bitcoin tutmak gerekiyor.”

Mike Novogratz, Bitcoin’in uzun vadede daha iyi performans gösterdiğini düşünmesine rağmen, bitcoin fiyatlarındaki oynaklığın yatırımcıları rahatsız edebileceğini vurguladı.

Bitcoin Golddan Daha Fazla Performans Ancak Ucucu

Novogratz programa katıldığını, ortamın 2011’den beri en yüksek seviyeyi gören altın için “mükemmel” olduğunu söyledi. Kaynak: CNBC’nin Hızlı Parası / Twitter

Bitcoin’i benimsemeye daha çok yol var

Uzun vadeli karşılaştırmalarda Bitcoin’in altından daha iyi performans gösterdiğini açıklayan Novogratz, “Bitcoin’in dünya çapında benimsenmesi açısından yolun en başında olduğunu” savundu.

Kripto para ekosisteminin uzak kısmının Bitcoin satın alma hakkında bilgi sahibi olmadığını belirten riskten korunma fonu yöneticisi, BTC fiyatındaki artışın altınla karşılaştırıldığında daha küçük segmente hitap ettiği için azaldığını belirtti.

Bitcoin satın alma yöntemlerini kolaylaştırmak için farklı senaryoların üretildiğini belirten Novogratz, fiyatın sisteme farklı yatırımcı profillerinin katılımıyla yukarı doğru değişeceğini söyledi.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e yöneliyor

CoinOtag tarafından yayınlanan haberlerde Mike Novogratz, Corona virüs salgınının neden olduğu finansal tıkanıklığın Bitcoin ve altın gibi araçlardan yararlandığını savundu. Ekonomik daralmada altın ve Bitcoin gibi güçlü varlıklara duyulan güvenin hem daralma hem de enflasyon yaşayan ekonomik tablolarda arttığını iddia etti. Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e ilgisinin arttığını söyledi.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.