Çarşamba, Ocak 27, 2021

Yatırımcılar Bitcoin Almak İçin Altın Satmaya Başladı!

Bitcoin almak

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün özellikle CME’nin yeni BTC opsiyon ürününün etkisi ile inanılmaz bir yükseliş yakaladı. 8.500 doların da üzerine çıkan BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.711 dolardan işlem görüyor ve artmaya devam edecek gibi gözüküyor. Aslında sadece Bitcoin değil, bütün piyasa hareketli günler yaşıyor.Yatırımcılar Bitcoin Almak İçin Altın Satmaya Başladı!

Ethereum %11,22, XRP %11,36, BTC Cash %25,27, Bitcoin SV %97,48 (evet yanlış okumadınız yüzde doksan sekiz), Litecoin %14,83, EOS %15,61, Binance Coin %7,84, Tron ise %11,24 yükseliş yaşıyor. Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri ise 236 milyar doların üzerine çıktı. Three Arrows Capital CEO‘su Su Zhu ise bu yükseliş anında çok fazla göremeyeceğimiz bir olayın gerçekleştiğine dikkat çekti.

Bitcoin Almak İçin Hücum Başladı!

Aşağıdaki grafikten de anlaşılabileceği üzere insanlar Bitcoin almak için altın satmaya başladı. XBT olarak belirtilen  Bitcoin’i gösteren yeşil grafik inanılmaz bir yükseliş yaşarken, sarı ile gösterilen altın ise aynı tarihlerde tam tersi bir düşüş yaşıyor. Altının yanı sıra Japon Yeni ve Kore Wonu işlem çiftinde de ciddi bir düşüş yani satış baskısı olduğunu görmek mümkün. Bitcoin’in bu sabah Asya piyasa saatleri esnasında yükselişe geçtiğini de göz önünde bulundurursak, yatırımcıların Japon Yeni ve Kore Wonu ile de BTC aldığını söyleyebiliriz.

“Bitcoin İçin 2020 Kötü Bir Yıl Olmayacak”

2019 yılında BTC 3150 dolar seviyesinden 14.000 dolarlara kadar yükseliş yaşamış ve yatırımcısına ciddi kar fırsatları sunmuştu. Genel itibarı ile iyi bir yıl geçiren BTC, 2020 yılı için adeta güç topladı. Mayıs ayında olacak halving olayının yanı sıra ülkelerin ve kurumların Blockchain ve Bitcoin’e olan bakış açıları olumlu bir hal aldıkça her geçen gün BTC biraz daha bilinir ve güvenilir bir hal alıyor.

Uzmanlar bu sebepler ışığında orta ve uzun vadede tahmini yükselişlerin görüleceğini ifade etti. Güncel olarak 7700 ila 7800 dolar seviyelerinin ciddi bir destek bölgesi olduğunu belirtti. Ayrıca 8500 dolar direncinden sonra 9000 dolar seviyesinin de en önemli direnç seviyelerinden olduğunu da ifade ettiler. Kısa vadede ise 9000 ila 9500 dolar seviyeleri arasına bir yükseliş bekleniyor.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺12.55
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.38
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.22