Bitcoin Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bitcoin (BTC) 9
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CNBC Make It, BRD Kurucu Ortağı ve CEO’su Adam Traidmen ile konuştu. Traidman, yatırımcıların Bitcoin almadan önce bilmesini istediği bazı öneriler sıraladı.

Bitcoin’i birçok kurum artık ödeme aracı olarak kabul etmeye başlıyor. Ayrıca Dünya’da hızla daha popüler hale geliyor. Birçok insan Bitcoin’i yatırım aracı olarak görüyor ve satın alıyor. İşte Traidman, yatırımcıların Bitcoin almadan önce bilmesi gerekenleri listeledi.

Bitcoin’in Oynaklığına Şaşırmayın!

Bitcoin’de yüksek miktarda alım satım yapıldığında fiyat hareketliliğinin çok fazla olduğunu belirten Traidmen, yatırımcıların buna hazırlıklı olmasını söyledi.

Ayrıca Traidman, Bitcoin alan kişilerin hızlı bir düşüşte varlıklarını satmamak adına hareketlerine aşina olması gerektiğini vurguladı. Olumlu veya olumsuz hareketlerde şaşırmamak için çaba harcamaları gerektiğini söylüyor.

Planlı Hareket Edin ve Açgözlü Olmayın!

Traidmen, yatırımcıların kazanç sağladığında daha fazla kazanıp kazanmayacağını merak ettiklerini söylüyor. Bunun yerine Traidmen, hedef koyulması gerektiğini ve bu hedefe ulaşıldığında satış yapılması gerektiğini öneriyor.

“Her gün bakarsanız, sinir bozucu olabilir. Biz kripto çılgınları bunu yapıyoruz fakat önermiyoruz.”

Piyasayı Zamanlamaya Çalışmayın!

Traidmen, yatırımcıların en büyük hatalarından biri olarak Bitcoin’i en düşük fiyata almaya çalışmak için beklemek olduğunu söylüyor.

Bundan kaçınmak için Traidmen, yatırımcılara her gün parça parça varlıklarını oluşturmalarını öneriyor.

Değeri düştüğünde onları üzmeyecek kadar almaları gerektiğini de ekliyor.

Altcoin Dünyasına Çekilmeyin!

Traidmen, yeni yatırımcılara, araştırmaya meraklı değilseniz altcoin almayı önermiyor. Çünkü Traidmen, birçok altcoinin riskli olduğunu -Ether’in bile- düşünmekte.

“Kendinizi neyin içine soktuğunuzu anlamak için zaman ayırmaya ve araştırmaya istekli değilseniz, Bitcoin’e bağlı kalmak akıllıca olacaktır.”

Tradimen, “Bitcoin’in yükselmesinin nedenleri ve Ether’in yükselmesinin nedenleri tamamen farklı, ancak çoğu insan bunun farkında değil.” diye açıklıyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!