Salı, Nisan 20, 2021

İdeal Bitcoin Alış Bölgesi 8900-9100$ (Eğer bu aralığı görebilirsek)

Ünlü teknik Bitcoin analisti Jacob Canfield, ‘ideal Bitcoin alış bölgesi’nin’ 8900-9100 $ aralığında olabileceğini belirtti. İlk destek hattı kırıldığında, Bitcoin boğa momentumuna devam etmeden önce bu seviyeleri deneyebilir.

Bitcoin 10,000$ fiyat noktasının altına düştü ancak zamandan beri bazı kayıplarını telafi edebildi. Bu haber girilirken 10,000$ seviyelerine istinaden bazı analizciler, short-term sürecinin hala masada olduğunu iletmekte.

BTC Yükselmeden Önce Daha Çok Düşer Mi? İdeal Bitcoin Alış Bölgesi Ne Olmalı ?

Jacob’a göre Bitcoin, destek noktasından yükselişe geçecek. İlk destek iyi tutulamadı. Mevcut artış, büyük olasılıkla daha fazla düşüş beklenildiği için kedi-sıçraması yapabilir.

Jacob ‘a göre, “ideal alım bölgesi” yakında 8900-9100$ seviyeleri olabilir.

Bitcoin için bu ay ki fiyat hareketi garipti ve kısmen küresel ekonomik gerileme karşısında muhtemel bir “korunma” olduğu yönündeki spekülasyonlarla desteklendi. İlk defa, Bitcoin altınla hareket ediyor gibiydi, ancak geçen hafta bunu yalanladı ve altından ters olarak hareket etti. Şu anki fiyat seviyesinde yeterli sayıda alıcı yok ve bir sonraki ana yükselişe geçmeden önce Bitcoin Fiyatı 9000 $ civarında bir fiyat noktasında daha fazla alım imkanı sunabilir.

Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları nelerden etkilenir?

Kripto para fiyatlarını etkileyen birçok etken vardır.Bunlar hepsinde çeşitlilik gösterir. Bitcoin fiyatı ele alınacak olursa; Bitcoin’i yeni çağın altını olarak düşünebilirsiniz. Son yaşanılan olaylardan örnek verecek olursak ABD-İran geriliminde BTC coin fiyatı yüzdesel olarak altından çok daha fazla arttı. (bknz: İran ABD Bitcoin Üçlüsününün kazananı Bitcoin) İnsanlar güvenli liman olarak Bitcoin’e yatırım yapmaya başladılar. Ancak elbette bunu sadece altın olarak düşünemeyiz. Diğer etkenlerden bahsedecek olursak, ülkelerin kripto para ile ilgili açıklamaları da kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı etkilemekte. Kripto Para Birimi BTC şu anda piyasadaki bütün kripto paralara göre piyasadaki olağanüstü bir baskınlığı var. Bu nedenle altcoinlerden biraz ayrılıyor. Altcoinler ise yukarıda bahsettiğimiz durumların dışında altcoinin bağlı olduğu şirketlerin durumu, balinalar gibi etkenlerden etkilenmekte. Örneğin hâlâ devam eden Ripple davası ripple hakkında belirsizliklere yol açmakta. (bknz: Ripple Mahkeme)

Yatırım tavsiyesi değildir, analiz içerir.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96