Cuma, Aralık 4, 2020

Bitcoin ağındaki doğrulanmamış işlemlerin sayısı artıyor! BTC zor zamanlar mı yaşıyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı yükselmeye devam ettikçe Bitcoin ağı yavaşladı ve doğrulanmamış işlemlerin sayısının artmasına neden oldu.

Blockchain.com verilerine göre doğrulanmayan Bitcoin işlemlerinin sayısı 27 Ekim’de 100 bini geçti. Doğrulanmamış işlem sayısı, Bitcoin fiyatının 20 bin dolara yükseldiği 2017 sonundan bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı.

En fazla doğrulanmayan Bitcoin işlemleri Aralık 2017’de görüldü. Onaylanmamış işlem sayısı bu tarihte yaklaşık 180 bine ulaştı.

Çevirinin yayınlanma süresi itibariyle doğrulanmamış işlemlerin toplam sayısı. Kaynak: Blockchain.com

Öte yandan Bitcoin fiyatı, 27 Ekim’de 13.745 doları aşarak 2019’un en yüksek seviyesi olan 13.970 dolara yaklaşarak bu yılın en yüksek seviyelerine tırmandı.

Bitcoin ağı ise temel göstergelerinde bazı sorunlarla karşılaştı. Bitcoin ağının genel sağlığının bir göstergesi olan hash oranı 151.1 EH / s’den 116.3 EH / s’ye düştü.

Bir teoriye göre, bu düşüş yağmur mevsiminin sonu ve Çin’deki madenciler için çekici bir bölge olan Sichuan eyaletindeki madencilerin göçüyle ilgili olabilir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺41.70
  THYAO.IS₺12.20
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.47
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.73