Salı, Ocak 26, 2021

Bitcoin 35.000 doları aştı – Bir sonraki hedefleri neresi ?

Bitcoin’in fiyatı yakın zamanda durma belirtisi göstermiyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde bir direnç seviyesini birbiri ardına aştıktan sonra, Bitcoin bugün 35.000 $ işaretini aşarak bu süreçte başka bir ATH elde etti. Bitcoin’in son fiyat artışı, 12 saat içinde %8,9’luk bir artışın ardından geldi.

Bununla birlikte, 2 Ocak’ta 33 bin dolarlık fiyat aralığını geçtikten sonra, Bitcoin’in piyasasında daha sonra kripto para biriminin fiyatını 30.650 dolara kadar iten bir satış gördüğü belirtilmelidir. Ancak o zamandan beri, BTC şu anda 35.000 $ ‘ın üzerinde bir pozisyon talep ederken, fiyat grafiklerde tekrar yükselmeyi başardı.

Kaynak: TradingView’de BTC / USD

Basında, Bitcoin 35.010 dolardan işlem görüyordu ve 650 milyar dolarlık piyasa değerine sahipti. Son 365 gün içinde, BTC’nin %374 oranında büyüdüğü gözlemlendi, bu da kripto para biriminin grafiklerde 4.000 $ ‘a düştüğünü gördü.

BTC’nin fiyatındaki olağanüstü artış, geçtiğimiz yıl içinde Bitcoin’in hodler’in büyük bir bölümünü oluşturan kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirildi.

Bu büyüyen listeye en son eklenenler arasında Aralık 2020’de 25 milyon dolarlık yatırımla Skybridge Capital ve aynı ay içinde 100 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı olan Mass Mutual bulunuyor.

Beklendiği gibi, kripto varlıkta yılın başlarında büyük pozisyonlar alan kurumlar, yatırımlarından şimdiden önemli geri dönüşler kaydetti. En önemlisi, Microstrategy, Bitcoin yatırımında 1 milyar dolarlık kazanç kaydetti.

Popüler Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano’nun hızlıca not ettiği gibi,

“Şu anda bazılarına sahip olmak isteyen tüm kurumlar için yeterli Bitcoin yok.”

Pompliano’ya göre, kripto varlığa sahip olmak isteyen herkesi barındırmak için fiyatın yükselmeye devam etmesi gerekiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,017.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.18
  THYAO.IS₺12.70
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.64
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18