Bitcoin 33.000 Doların Altında Fakat Veriler BTC Birikimine İşaret Ediyor

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

BTC birikiminin belirtileri ağın hashrate oranı yükseldikçe ve döviz çıkışları arttıkça ortaya çıkmaya başlar.

Çin’in piyasaya getirdiği baskılar azalmaya ve Bitcoin hashrate’in toparlanma belirtileri göstermeye başlamasıyla birlikte, yatırımcılar şimdi fiyatın bu hafta Grayscale’in GBTC hisselerinin 550 milyon dolardan fazla kilidin açılmasından sonra nasıl etkileneceğine odaklandılar.

Coinotagı verileri, 12 Temmuz’da BTC’de sabahın erken saatlerindeki düşüş trendinin, ayıların piyasanın kontrolünü ele geçirdikten sonra BTC fiyatının 33.000 dolar destek seviyesinin altına düşmesiyle öğleden sonraya kadar devam ettiğini gösteriyor.

Grayscale, pazartesi günü çeşitli basında firmanın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) üç form 10 kayıt beyanında bulunduğu yönündeki haberlerinden sonra daha fazla dikkat çekti.

Bitcoin Hashrate Toparlanma Belirtileri Gösteriyor

Çin’in Bitcoin madenciliği üzerindeki baskısı, BTC madenlerinin ülke genelinde kapatılması ve operasyonların denizaşırı ülkelere taşınmasıyla ağ hashratesinde % 55’lik bir düşüşe neden oldu.

Glassnode’un yakın tarihli bir raporuna göre, kayıp hashpower’ın yaklaşık % 29’u, Çinli madencilerin donanımı başarıyla yeniden yerleştirmesi sonucu çevrimiçi oldu.

Bitcoin Birikim Grafiği

Madenciler yaklaşık bir ay satış yaptıktan sonra, madenci net pozisyon değişikliği metrikleri artık çevrimdışı madencilerden gelen satış tarafı baskısının çevrimiçi madenciler tarafından birikme ile pozitife döndüğünü gösteren biriktirme moduna geri döndüklerini gösteriyor.

Artan çıkışların bir sonucu olarak, tüm borsalarda tutulan Bitcoin rezervlerinin miktarı 28 Haziran ile 11 Temmuz tarihleri arasında 16.100 BTC’den fazla düştü.

Makro açıdan bakıldığında, birçok kişi bunu Bitcoin için boğasal bir gelişme olarak yorumluyor çünkü Bitcoin sahipleri, piyasanın bir sonraki önemli hamlesi olarak daha yüksek seviyeleri beklerken BTC’yi uzun vadeli depolama alanına dönüştürmek için şuan biriktirme yaptıkları görülüyor.

Altcoinler Baskı Altında!

Altcoinler bir bütün olarak BTC’deki geri çekilmenin piyasa genelinde zayıflığa yol açmasıyla baskı altında kaldı. Satışlar yoğunlaşırken Ethereum fiyatı, yatırımcıların çıkışlara koşmasının ardından 2.000 $ destek seviyesine geriledi.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook