Cuma, Mart 5, 2021

Bitcoin 300.000$ olacak mı ? Ünlü analist açıkladı!

Bitcoin 2021 boğa koşusu, dijital varlığı fiyat keşfi açısından bilinmeyen bir bölgeye yükseldi. Dijital varlığın mevcut değeri düşüyor ve önceki boğa koşusu sırasında hala görülmemiş bir fiyat seviyesi olan 35.000 $ ‘a ulaştı. Piyasada, kripto para piyasasındaki bu yükselişin devam edebileceği ve en büyük dijital varlığın fiyatının yükselmeye devam edeceği konusunda bir fikir birliği var.

Pek çok analist, tahminlerini kripto pazarındaki potansiyel yeni trendlere dayandırmak için 2018’den itibaren mevcut olan tarihi verileri kullandı. Tanınmış kripto analisti Willy Woo, piyasadaki dalgalanma hakkında da böyle bir gözlem yaptı. Woo, 2018’de BTC için %85’lik bir değer düşüşüne yol açan nedenleri açıklarken ; Bitcoin için fiyat keşif mekanizmasının bir parçası olarak “zayıf ellerin test edilmesi ve sarsılması gerektiği”. olarak yorumladı.

Woo katma:

“Zayıf ellerin titremesi tamamlandığında, fiyat keşif mekanizması fiyatın yukarı hareket etmesine izin veriyor. Ortaya çıkan bu varlık sınıfı, dijital çağın bir Değer Deposu ağı olarak küresel olarak benimsenmesinden kaynaklanıyor. ”

Bitcoin Fiyatı Yükselecek Mi ?

Boğa piyasası döngüyü döngüye değiştirse de, Woo fiyat mekanizmasının aynı şekilde çalıştığına inanıyordu. Şu anda, BTC’nin fiyatının mevcut ATH’den bile daha yüksek yükselmesinin beklendiği bir boğa piyasasındayız ve Woo’nun hesaplamalarının bu zirvenin 200.000 ila 300.000 ABD Dolarına yakın olacağına inanıyor.

Woo, Laura Shin’in Zincirsiz podcast’inde yer aldı ve hareketli ortalamalara dayalı fiyat tahmini için En İyi yatırım modelini açıkladı. Bu modelin işleyişini açıklarken, geçmiş verilerin BTC fiyatının hareketini grafiklemek için kullanılabileceğini ve bu temelde arzın nereye gittiğini tahmin etmenin mümkün olduğunu kaydetti. Woo şunları söyledi:

“Yukarı doğru çıkmazsak ve boğa piyasasının zirvesinin bu yıl Aralık civarında olduğunu varsayarsak. Ki, biliyorsunuz, bu makul bir tahmin çünkü son iki döngünün tüm boğa piyasası zirveleri, vergi sezonundan hemen önce Aralık civarında. Yukarı doğru çıkmasa bile 100.000 $ ‘ın üzerine çıkacağız. Yukarı doğru çıkarsak ve 200.000 ila 300.000 ABD Dolarına ulaşırsak… ihtiyatlı olarak, yani. Bu rallinin boyutu göz önüne alındığında, onu daha da yukarı taşıyacak. ”

Bitcoin’i mekanik olarak adlandıran Woo, Top Cap modelinin Bitcoin’in var olduğu yıllar boyunca çalıştığını belirtti. Bu ilk sefer değildi, Woo, daha önce yaptığı gibi Bitcoin’in fiyatı konusunda iyimser görünüyordu. iddia edildi Bitcoin, Altının piyasa değerini geçecek. Bununla birlikte, bunu yapmak için BTC fiyatının, Woo’nun şu anki tahmini civarında olan 240.000 $ ‘a ulaşması gerekecek.

BTC fiyatının yeni seviyelere çıkması için teknik göstergeler güçlü olsa da, fiyat mekanizması ve Top Cap modeli doğru olursa, Woo’nun tahmin ettiği seviye ilginç bir yolculuk olacak.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,192.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.02
  THYAO.IS₺14.75
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.12
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.23