Pazar, Ocak 24, 2021

Bitcoin 25.000 $ ‘a ulaştı!

20.000 $ işaretinin üzerindeki konumunu pekiştirdiği günlerin ardından, Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, sonunda Coinbase ve Bitstamp gibi borsalarda bugün tarihinde ilk kez 25.000 $ ‘lık fiyat seviyesini aştı. BTC kısa süre sonra seviyenin altına düşerken, Çoğu kişi BTC’nin kısa süre sonra tekrar yükselmesini bekliyor.

Kaynak: Coinstats

Gelişme, Topluluktaki pek çok kişi tarafından kutlandı, çoğu Bitcoin’in 2020’deki fiyat beklentileri konusunda iyimser, özellikle son birkaç aydan beri BTC için çok yükselişe geçti.

Bitcoin’in 22 bin dolar ile 24,3 bin dolar arasındaki güçlü konsolidasyonu, 2020’de Bitcoin için belirleyici faktörlerden biri olan düzeltmelere dirençli olduğunun bir işaretidir. 2017’de o zamanki durum böyle değildi, Oynaklık son derece yüksekti. Bitcoin ve 20.000 $ ‘a yakın bir önceki yüksek seviyesinin üzerinde uzun süre zar zor ayakta kaldı.

Kurumsal ve Perakende Bitcoin Ticaretinin Önemi

Perakende ticareti çoğunlukla 2017’de gösteriyi yürütürken, Mevcut yükseliş rallisinin gücü büyük ölçüde hem kurumsal hem de perakende yatırımcılar arasında bölünmüş durumda.

Aslında, akıllı para enjeksiyonu, 2017’de duyulmamış bir şey olan, Bitcoin’e bir meşruiyet düzeyi getirmede önemli bir rol oynadı.

Aslında, Paul Tudor Jones gibi saygın yatırımcılar, Bitcoin’in 2008’de görülene çok benzer bir istikrarsızlık seviyesiyle yüklü olan mevcut ekonomik manzaradaki yükselişini sesli olarak takdir ettiler.

Ticaret özellikleri 2020’de de gelişti. uzun vadeli yatırım artık BTC yatırımcıları arasında bir norm haline geldi ve birçoğu artık Bitcoin’in gerçek değerini sağlam bir yatırım şekli olarak daha iyi anlıyor.

2021’de İleriye Bakmak

2020’de çok şey değişti ve dijital varlık endüstrisi ileriye dönük yeni bir benimseyenler dalgasını karşılayacak. BTC ile ilgili bir güvence olmasa da, Bitcoin’in 2017’de görülene benzer bir düşüşten kaçınması bekleniyor.

Ancak çoğu kişi için bu oyun sonu değil. 25.000 $ ‘lık Bitcoin, sadece 100.000 $’ ın dörtte biri kadardır; bu, birçok kişinin önümüzdeki bir veya iki yıl içinde BTC’nin değerlemesi olacağına inandığı bir rakamdır. Ne kadar yakında olacağını sadece zaman gösterecek.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,509.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39