Perşembe, Ocak 21, 2021

Mark Yusko: Bitcoin 2021 ‘de 100 Bin Dolar Olabilir!

Piyasanın tanındık isimlerinden olan Yusko, Bitcoin fiyatı önümüzdeki yıllarda değer kazanacağını ve Bitcoin 2021 fiyatının 100 bin dolara kadar çıkabileceğini söyledi.

Morgan Creek Capital’ın kurucusu Mark Yusko, kısa süre önce verdiği bir röportajda Bitcoin fiyatıyla ilgili tahminlerini paylaştı.

İddialı Bitcoin 2021 Yorumu

U.Today tarafından yapılan habere göre Mark Yusko, Bitcoin fiyatının önümüzdeki yıllarda birkaç kat yükseleceğini düşünüyor.

Yusko’nun Bitcoin hakkındaki görüşlerinin oldukça iyimser olduğunu belirtmek gerekiyor. Çünkü kendisi Bitcoin in 2021 yılına kadar 100 bin dolar olabileceğini düşünüyor. Öyle ki Yusko bununla da kalmıyor ve BTC’nin önümüzdeki yıllarda iyice değer kazanabileceğin söylüyor:

2025’te fiyatın 250 bin dolara çıktığını görebiliriz. Bitcoin’in fiyatı onun ardından 2030’a gelindiğinde 400 bin, belki 500 bin dolar dahi olabilir.

Yusko’nun Bitcoin hakkında bu kadar iyimser tahminlerde bulunmasının sebebi kendisinin BTC’nin gerçekten dijital altın olduğuna inanması. Yusko’ya göre Bitcoin zaman içerisinde tam anlamıyla bir dijital altın olarak kullanılmaya başlayacak ve bu, fiyatın da yükselmesini sağlayacak.

Bitcoin Nedir? sorusuna geçmeden önce, “Ne İçin?” ortaya çıktı, çıkarıldı demek sanıyorum ki daha doğru olacaktır. Ben bu konuyu her zaman doğal seleksiyon perspektifinden değerlendirmeyi tercih ediyorum. Dönemin şartları, bankacılık hüsranları, gecikmeler, piyasaya hüsranlardan bağımsız ve mesai saatlerine baş kaldırış olarak Bitcoin’i doğurdu. Hatta anonim olarak doğurdu dersek yeridir çünkü üzerine kurulu olduğu teknoloji, yani blockchain üzerinde, bir Bitcoin transferini incelediğiniz zaman, bu banka hesabından banka hesabına şeklinde kayıt olarak tutulmuyor. Uzunca sayılar ve harflerden oluşan, kime ait olduğu belli olmayan (sadece sahibi tarafından ifşa edilmiş cüzdanları biliyoruz) cüzdanlardan, başka cüzdanlara transfer şeklinde görünüyor. Bitcoin, elektronik çağın altınıdır desek, yanlış olmaz sanırım.

Nasıl Doğdu?

Satoshi Nakamoto isimli bir yazılım geliştiricisi, matematiksel kanıta dayalı elektronik ödeme sistemi olan Bitcoin fikrini, İnternet’in derin mecralarında ortaya atmıştır. O zamanın forum-vari chan kullanıcıları çok sıcak bakmasalar da, sağladığı anonimlik sayesinde, deneyen kullanıcıların ödeme yapıp/alabilmesi üzerine iyice yayıldı. Sonuçta yasa dışı bir ürün elde ederken, kullanıcılar kimliklerini saklamak istiyorlardı, bu yüzden ödeme noktası büyük önem taşıyordu. Bitcoin buna ilaç gibi oldu, bu yüzden doğal seçilim Bitcoin’i oluşturdu dedik.

Kullanım Alanları Nasıl Bu Kadar Genişledi? Bitcoin 2021 Yılında Piyasaya Nasıl Hakim Olacak?

Şu an Bitcoin’i Türk LirasıDolarEuro gibi “fiat currency” dediğimiz standart para birimleriyle alabiliyorsunuz ancak Bitcoin ile hem bu standart para birimlerini alabilir, Bitcoin ödeme yöntemi sunan berberlerde tıraş olabilir, dondurma yiyebilir hatta Bitcoin ATM’lerinden Bitcoin çekimi yapabilirsiniz. Kripto-Para Borsalarından Bitcoin alabilir (bununla alakalı aşağıda rehber var) mesaj atar gibi Bitcoin yollayabilirsiniz. Kullanım alanlarını geliştiren en önemli etmen, Bitcoin transferlerinin mesai saati gözetmeksizin ve aracıya gerek duyulmadan gerçekleştirilmesi olup, transfer ücretlerinin düşük oluşu oldu. Tabii son 24 saat için yaklaşık 20 Milyar $’lık bir hacim izini de atlamamak lazım, bu da tüm dünyada ne kadar talepçisi olduğunu bizlere gösteriyor. ( bitcoin 2021 )

Satoshi Nakamoto Kimdir?

Bu konuda İnternet’te bir çok asparagas haber bulabilirsiniz, çünkü kimse kim olduğunu bilmiyor. NASA diyen topluluklar da var, Amerikan Gizli Servisinin bir ürünü olduğunu düşünenler de var. Kendini Satoshi Nakamoto diye tanıtanlar da var ancak henüz kimliğini bilmiyoruz. İnsanlar Bitcoin’in kurucusunu merak etseler de, teknolojiye ve işe yararlılığıyla daha çok ilgileniyorlar.

Bitcoin Nasıl Üretiliyor ki?

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin bir otoritenin altında olan veya olmayan herhangi bir banka tarafından basılmıyor, üretilmiyor. Onu biraz da cazi kılan özelliklerinden birisi de bu. Bitcoin üretimini dijital olarak herkes yapabilir. Dağıtılmış şebekedeki işlem gücü kullanılarak kazılıyor ve buna da madencilik deniyor.

Sınırsız Bitcoin Üretilebilir mi?

Üretilemiyor bunun sebebi de Bitcoin Protokülünün yani Bitcoin’in çalışmasını sağlayan algoritmalar bütünün, 21 Milyon Bitcoin ile sınırlandırılmış olmasıdır. Ancak bu Bitcoinler, daha küçük parçalar haline bölünebilir haldeler. Bölünebilecek en küçük miktar da, bir Bitcoin’in yüz milyonda biridir ve bu birime, Bitcoin kurucusu “Satoshi“nin ismi verilmiştir.

Normal Paralar gibi Temele mi Sahip?

Hayır, Bitcoin’in temeli altın/gümüş veya türevleri değil, matematiktir. Bu onun en güçlü silahıdır da. Herkes tarafından kodları kontrol edilebilir. Bitcoin üretimi için de, matematiksel bir formülü takip eden yazılımlar kullanılmaktadır.

Anonimlik Seviyesi

Bitcoin tutabilmek veya sahip olabilmek için, bitcoin cüzdan hesabı açmanız gerekir ve bu hesabınız herhangi bir isme, adrese veya kimliğe dayandırılmaz. Haliyle kimse sizin bu hesaba erişiminizin olduğunu bilmez, hesabınıza kriptolanmış şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Bitcoin Testi tamam, peki Bitcoin Ne Kadar Şeffaf?

Şeffaflık Seviyesi

Bitcoin, Blockchain ismi verilen bir nevi not defterinde, sisteminde yapılan tüm işlemlerinin detayını saklar. Ancak kimse kimin neye ait olduğunu bilmez. Yüksek miktarda Bitcoin aktarmayarak ve sürekli aynı hesabı kullanmayarak olası yüksek işlemleri tek cüzdana aktarmayarak dikkat çekmenizin çok ihtimali yok.

İşlem Ücretleri ve Hız

Uluslararası aktarımlarda, yurt içi para aktarmalarında normalde bankanız sizden yüksek düzeyde ₺ ücret kesebilir. Bitcoin ise bu işlemlerden ücret almaz.
Bitcoin göndereceğiniz kişinin size yakınlığı veya uzaklığının bir önemi de yoktur. ( bitcoin 2021 )

İçerik ticaret veya yatırım tavsiyesi için tasarlanmamıştır. Sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Lütfen herhangi bir kripto para birimine veya dijital varlığa satın almadan veya yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19