Salı, Nisan 20, 2021

Bitcoin 2019 Fiyat Yorumu: 500,000$ oluşu sizi şaşırtır mı?

Bitcoin 2019 fiyat yorumu 500,000$ olarak tahmin edilebilir mi? Hadi okumaya devam edelim!
“Yaklaşık 10 yıl içinde milyoner olmazsanız ; bunun tek nedeni siz olacaksınız.”

Kolay yoldan zengin olma aracı mı yoksa güçlü para mı ?

İnsanoğlu tarih boyunca kolay paranın peşinde olduğu gibi aynı zamanda sağlam paranın da peşinde olmuştur. Bunun en büyük örneklerinden biri Danimarka’nın zamanında çok zor bulunan deniz kabuklarını para olarak kullanmasıdır. Elbette ki paranın formu değişmiş ve günümüzde kağıt paranın varlığı kabul görmüştür. Peki bu hususta size güven veren şey nedir ? Arkasında bir devletin senyoraj hakkı yatışı mı yoksa hali hazırda sebepsiz kabul görmüş olması mı ? Tarih boyunca sıklıkla form değiştiren ‘para’nın her şeyin değiştiği 21.yüzyılda tekrar değişebileceğine inancınız var mı ?

bitcoin fiyat tahmini
bitcoin

Bitcoin 500,000$ olabilir mi? Bitcoin 2020 Fiyat Yorumu daha da yükseklere çıkabilir mi?

Bitcoin‘e yöneltilen eleştirileri bir kenara bırakıyorum ; sıklıkla sorular ile yıldırılmaya çalışılması biraz günümüz insanlığının tutarsızlığını da ortaya çıkarmıştır. Mevcut sistemin kaçınılmaz olarak bir yerde hata vereceğinin çoğumuz farkında bile değiliz. Anlamaya çalışanlarımızın tam anlamıyla tutarlı bir cevap bulması zaman alacaktır. Peki ; biraz da mevcut sistemin problemlerini konuşalım daha sonrasında ise Bitcoin’in getirdiklerini ve felsefesini çok kısa bir şekilde anlatmaya çalışacağım kendi perspektifimden.

Basite indirgersek,

bir kişinin ya da bir devletin kontrolünde ya da tasarrufunda olan rezerv para birimi doların 1971’ten sonra altınla tamamen bağının kopmasının ardından bir kağıt parçasının gerçekte değeri tam olarak ne olabilir ? Toplum tarafından konsensus sağlanarak kabul edilmiş oluşu aklıma gelen en mantıklı cevap. Her 10 yılda bir kriz yaratan bu sistemin en büyük üzücü sonucu belki de felsefesini ve amacını yitirmiş değer takası aracı olan paranın tıpkı bir doğal afet edasıyla insanları uyarmasının kişilerce fark edilemeyişi. Değerli gazeteci Erkan Öz’ün de dediği gibi sürekli basılan kağıt paraların ya da bono piyasasının 100 trilyon dolarları aşmış olması farkında olanlar için korkunç bir gerçek ! Deprem olduğunda dahi ertesi gün normal yaşantısına devam eden ve asla ders çıkarmayan insanoğlunu küresel çapta bir doğal afet bekliyor.

Bitcoin 2019 Fiyat Yorumu

Bitcoin 2019 Fiyat Yorumu, 500.000$ olursa, depremin şiddeti ne  büyüklükte olacak ?

Enflasyonu ve kıtlığı gösteren en büyük göstergelerden biri ; ‘Dow hissesi almak için kaç saat çalışmalıyız ?’ sorusunda saklı. Değerli gazeteci Erkan Öz’ün de videolarında değindiği gibi ; 2008 krizinin de üstündeki seviyelere koşan adeta zirve yapan bu gösterge de bazı tehlikelerin doğruluğunu teyit ediyor. Hane halkının farkında olmadığı hatta görmediği bir husus var ki ; finans devleri çoktan bu sistemik kriz için uyarılara başladı. Yaptığım araştırmalar ve dinlediğim veteran ekonomistlerden çıkardığım tek sonuç şu ki ; bir gün uyandığınızda çok geç olacak ! Yaşadığınız tüm finansal buhran ya da ailenizin ve çevrenizin sıkışık ekonomik durumu henüz bir başlangıç teşkil ediyor olabilir maalesef. Hareket etmeliyiz.

Operasyon parası mı kurtuluş reçetesi mi ?

Kripto piyasası duayenlerinin sürekli 100.000$ üstü fiyat hedefi vermesi 2017 ve hemen sonrasında piyasaya giren yatırımcılar için artık sadece bir spekülasyon malzemesi niteliğinde. Fakat gerçekten speküle mi ediliyor ? Hisse senedi piyasasının 110 trilyon doların üstünde oluşu veya büyük yaralar almaması için bir sebep görmediğim emlak piyasasının 250 trilyon doların çok üstünde oluşu aslında kripto piyasasının ederinin ne kadar altında olduğunun en büyük göstergelerinden. Altın piyasası majör trend içinde bir akümülasyon halinde olmasına rağmen 9-10 trilyon değerinde ! İşte arzı gereği Bitcoin ; gerçekten varlığına devam edecekse bu piyasaya alternatif olması durumundan ötürü tanesinin 500 milyon doları bulmaması için bir neden görmüyorum. Elbette ne idüğü belirsiz bir paranın dolar karşısında 500 bin kat değere ulaşacağının söylenmesi insanları ikna etmiyor. Fakat kimsenin kabul etmediği bir dönemde 9000$ değerinde akümüle olduğunun farkında mısınız ?

Bitcoin 2019 Fiyat Yorumu: Bitcoin bizlere ne getirebilir ?

Güven duygusunun yerle bir olduğu bu dönemde , kişinin ve zümrelerin ağzına bakmayan bir para birimi varlığını zaruri görüyorum. Para politikası belli adeta merkez bankası görevi gören Bitcoin‘in değerlenmesini sağlayacak en büyük değer bence GÜVEN. Her gün haberleri okuyup kişilerin tasarrufları neticesinde değer varlığınızın  sürekli adresini değiştirmenize gerek kalmayacak. Bitcoin’in politikasını değiştiremeyeceksiniz ; Bitcoin sizin yaşantınızı değiştirecek.

Tabii ki Bitcoin ile birlikte tüm varlıkların değerinin sıfıra ineceğini düşünmüyorum. Sağlam para özelliğini koruyan her varlığın bu orta vadede bizi bekleyen küresel buhranda değerleneceğini düşünüyorum.

En hızlı Bitcoin haberleri için Twitter’dan ve Instagram’dan bizleri takip etmeyi unutmayın!

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96