Son Gelişmeler

Bitcoin’in ortalama işlem değeri 2017 seviyelerine tırmanıyor, Madencilik Zorluğu rekor kırıyor!

coin
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in ortalama işlem değeri bir yıldan fazla bir süredir görülmeyen seviyelere yükseldi ve 17 Eylül’de 129 bin dolara ulaştı.

Bitcoin’in ortalama işlem değeri en son 22 Temmuz 2019’du. Şimdiye kadarki en yüksek seviye 21 Ağustos 2019’da kaydedildi ve bu rakam o gün 812 bin doları gördü. Ortalamadaki artış, aynı gün yapılan çok sayıda büyük miktardaki işlemden kaynaklanıyordu.

17 Aralık 2017’de Bitcoin fiyatı 20.000 $ göründüğünde, ortalama işlem değeri o kadar yüksek değildi. BitInfoCharts’ın sağladığı verilere göre 17 Aralık 2017 tarihinde 118 bin dolardı. Ortalama seviyedeki son artış ve mevcut seviyelerde nispeten istikrarlı ilerleme, Bitcoin blok zincirindeki aktivitenin sürekli ve kademeli olarak arttığının bir işaretidir. Öte yandan, aktif Bitcoin adreslerinin sayısı da 2017’nin sonlarından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. 17 Eylül’de aktif Bitcoin adreslerinin sayısı 976 bini aştı. Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, günlük aktif Bitcoin adreslerinin ortalaması 1 milyona yakındı.

Bitcoin madenciliği zorluğu rekoru kırdı

Son günlerde yaşanan bir diğer dikkat çekici gelişme de Bitcoin’in rekor kırma zorluğu oldu. Glassnode verilerine göre, Bitcoin madenciliği zorluğu bugün yüzde 11,3 artışla yeni bir zirveye ulaştı. Bu artış aynı zamanda son iki yıldaki en büyük üçüncü olumlu değişiklik olarak da rekor seviyede.

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!