Salı, Ocak 19, 2021

Yatırım Uzmanından Korkutan Tahmin: Bitcoin 2000 Dolar Seviyesini Görebilir!

Uzman yatırımcı Peter Brandt, kripto para piyasasındaki olumlu beklentilerin hepsini yok eden bir tahminini paylaştı. Bitcoin 2.000 dolar seviyesine kadar gerileyeceğini iddia etti.

Bitcoin (BTC) yatırımcılarının bir süredir yüzü gülüyor olsa da uzman trader Peter Brandt’ten korkutan bir tahmin geldi. Brandt’e göre ayılar hakimiyeti tekrardan ele geçirirse BTC/USD işlem çifti 2.000 doları görebilir.

Bitcoin 2000 Dolar Seviyesini Görecek: Peter Brandt’ın Tahminleri Hiç Sekmiyor

Emtia ticaretinin önemli isimlerinden Peter Brandt, 23 Mart tarihinde Twitter üzerinden paylaştığı analizinde negatif yönlü bir tablo çizdi. Kısa vadede satış süreci yaşanması halinde keskin bir düşüşün yaşanabileceğini iddia eden Brandt, ayı piyasası oluşması durumunda 2.000 dolar seviyesine kadar düşüş beklediğini dile getirdi.

Bitcoin 2000 Dolar
Peter Brandt’ın Çizdiği Grafik

Brandt ile Twitter’dan mesajlaşan Adamant Capital’den Tuur Demeester ise, devam eden likidite krizi nedeniyle BTC’nin “son derece satılabilir” olduğunu açıkladı. Ancak, “insanlar paralarının değerinin düştüğünü anlamaları durumunda yeniden Bitcoin’e akın edeceklerdir” ifadesini kullandı.

Yayımlanan son raporlar da Demeester’i destekler yönde. Baidu ve Google Trends verilerine göre, Coronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan insanların “Bitcoin satın al” aramaları, ellerindeki BTC’leri satmak isteyenlerden çok daha fazla olduğu görülüyor.

Piyasada Bahar Kokusu Vardı

Coronavirüs salgınının ilk günlerinde geleneksel piyasalardan ayrışan ve yükseliş trendi yakalayan kripto para piyasası, 12-13 Mart tarihleri arasında adeta kabusu yaşamış, rekor düşüşlere sahne almıştı.

Bitcoin 2000 Dolar
Bitcoin Günlük Grafiği

8.000 dolar seviyelerinden 3.700 dolar noktasına kadar gerileyen Bitcoin fiyatı, üzerindeki ölü toprağını atarak yeniden yükseliş trendi yakaladı. Geçtiğimiz günlerde pozitif ivmelenmeler kaydeden kripto para piyasası, haftalık yükseliş trendi ile yatırımcılarını sevindirdi.

20 Mart itibari ile beklenmedik bir geri dönüş yakalayan Bitcoin, haftalık olarak yaklaşık yüzde 90 kazanç elde ederek cuma günü kısa süreliğine de olsa 7.000 dolar seviyesini test etmişti.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.34
  THYAO.IS₺13.43
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.30
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.41