Pazar, Şubat 28, 2021

Bitcoin, 2 Kritik Seviye Arasında “Sıkışıyor” – Önemli destek ve dirençler!

Bitcoin’in fiyat hareketleri, sadece birkaç gün önce neredeyse 28.000 $ ‘a kadar keskin düşüşünü gördüğünden beri oldukça cansız. Onu bu düşük seviyelere indiren satış baskısı o zamandan beri azaldı, ancak boğalar ilk kıvılcımlanan momentumu uzatmak için mücadele ediyorlar. Bu hareket, orta vadede tüm piyasa eğilimlerinin, tamamen olmasa da, büyük ölçüde Bitcoin’in bu hareketi izleyen zamanda görülen toparlanmayı sürdürüp sürdüremeyeceğine bağlı olabilir. Bir yatırımcı şu anda tüm pazarın iyi bir şekilde konumlandırılabileceğine dikkat çekiyor. Yakın vadede kitlesel hareket BTC’nin, kısa vadeli eğilimi üzerinde ağır bir etkiye sahip olabilecek iki temel teknik seviye arasında sıkıştığını açıklıyor.

Yatırımcılar ve analistler şu an için büyük ölçüde Ethereum ve diğer altcoinlere odaklanırken, Bitcoin’in fiyat hareketi biraz ivme kaybı yaşıyor.

Bu, BTC’nin 30.000 $ ‘ın altındaki bölgede gezinirken, boğaların fiyatının 28.000 $’ ın biraz üzerindeki düşük seviyelerden dün gece belirlenen 33.000 $ ‘lık en yüksek seviyelere fırlamasına yardımcı olan ivmeyi sürdürmek için mücadele etmesiyle geliyor.

Bir analist, Bitcoin’in şu anda iki temel teknik seviye arasında dolaştığını belirtiyor; bu, kripto büyük bir hareket görmeden önce sadece bir zaman meselesi olduğu anlamına gelebilir.

Satıcılar Kontrolü Yeniden Kazanmaya Çalışırken Bitcoin Gücünü Korumak İçin Mücadele Ediyor

Bitcoin şu anki fiyatı 34.400 $ ile %6’in biraz altında işlem görüyor. Bu, bir gecede belirlenen 33.000 $ ‘lık son yüksek seviyelerinden kayda değer bir yükselişe işaret ediyor.

Buradaki direnç oldukça yoğundu ve o zamandan beri fiyatının 30.000 $ ‘a kadar net bir destek olmadan düşmesine neden oldu.

Kripto kısa vadede muazzam bir ivme kazanabilirse, bu zayıflığı geçersiz kılabilir ve boğaların umduğu “V-şekilli” toparlanmayı doğrulayabilir.

Analist, BTC’nin Devasa Bir Hareket İçin Hazırlandığını İddia Etti

Bir analist, son tweetinde Bitcoin’in büyük bir hareket yapmaya hazır olabileceğini açıkladı.

Açıklamasına göre Şu anda 21 ve 200 günlük EMA’lar arasında doğrudan işlem görüyor, bu da büyük bir hareketin yakın olduğu anlamına gelebilir.

“Bitcoin, bulut arasında sıkışıyor. Özellikle 21 ve 200ema arasında – büyük bir hamle takip edecek. “

Bitcoin

Önümüzdeki birkaç gün, bu yakın hareketin boğaları mı yoksa ayıları mı destekleyeceğine ışık tutmalı ve bu gecenin haftalık kapanışı da BTC’nin orta vadeli görünümü hakkında bilgi vermeli.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 44,779.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98