Salı, Kasım 24, 2020

Bitcoin 15 bin 900 doları aştıktan sonra analistler ne dedi?

Bitcoin’in fiyat rallisi durmuyor. Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi gün geçtikçe daha fazla yükseliyor!

Bitcoin geçtiğimiz saatlerde 15.955 doları gördü ve Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyelerde gezinmeye devam ediyor! ABD seçimlerindeki belirsizliğin borsaları derinden etkileyeceği ve Bitcoin’in buna bağlı olarak azalacağı düşünülüyordu. Ancak şimdiye kadar korku yaşanmadı. Hem Bitcoin, hem hisse senetleri hem de altın aynı anda yükseldi.

Bitcoin için bir sonraki hedef nedir?

Pazar araştırma ve danışmanlık firması Fundstrat Global Advisors’ın teknik stratejisti Rob Sluymer, geçen ay yaptığı bir notta, Bitcoin’in 13.800 $ seviyesini geçtikten sonra bir sonraki direncin 20.000 $ olacağını belirtti.

Ekonomi Gazetecisi Max Keizer bugün yaptığı değerlendirmede Bitcoin’in olası durma noktasının 28.000 dolar olabileceğini belirtti.

Northman Trader, Sven Henrich’e göre, son zamanlarda kırdığı azalan trend çizgisinin üzerinde kaldığı sürece, Bitcoin’in yolu açık ve önemli ölçüde yükselmeye devam edebilir.

Deneyimli borsacı Peter Brandt bir başka gerçeğe dikkat çekti. Brandt; Bitcoin’in, küresel borsaların, değerli metallerin ve hammaddelerin toplam yükselişinin olduğunu vurgulayarak, “Ortak tema nedir? ABD dolarının devalüasyonu ve ölümü.”

Son olarak ünlü yatırımcı Michael Novogratz, “Bitcoin’de bir boğa piyasasındayız. Fed para basmaya devam edecek. […] Kripto para alanına giren her bankayı, her teknoloji şirketini göreceksiniz, bu yüzden büyük bir boğa piyasasının başındayız.” yorumunu yaptı.

20 bin doların olasılığı nedir?

Bitcoin opsiyon piyasaları üzerinden yapılan hesaplamaya göre Bitcoin’in Aralık ayında 20.000 dolara ulaşma ihtimali yaklaşık yüzde 14 olarak gösteriliyor.

Sorumluluk Reddi: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve bilgiye sahip değilseniz, bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı bireylerin sorumluluğundadır. Coinotag ve bu içeriğin yazarı kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.92
  THYAO.IS₺11.74
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.12
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.16