Cumartesi, Kasım 28, 2020

Bitcoin 12.000 doları aşarak altcoinleri geride bıraktı: Peki Analistler ne diyor?

Bitcoin fiyatı 2 Eylül’den bu yana ilk kez 12.000 $ ‘ın üzerine çıktı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi 20.48 TSI itibarıyla 12.059 $’ ı gördü.

Bitcoin, küresel kripto para borsalarında 12 bin doları geride bırakırken, yerli kripto para borsalarında 94 bin 600 TL’yi aştı. Bu seviye Bitcoin için yeni bir rekor seviye haline geldi.

Bitcoin’de fiyat ve hakimiyet oranı paralel gider. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin fiyatı yükseldikçe hakimiyet oranı yüzde 60,5’i aştı.

Bugünkü fiyat artışına altcoin’ler eşlik etmedi. Altcoinlerin çoğu değer kaybederken, ilk 10’daki en büyük kayıp yüzde 9 ile Chainlink’te (LINK). Ağustos ortasında 20 dolar gören LINK şu anda 10 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin zorluğu yeni bir rekor kırdı

Bitcoin’deki madencilik yarışı son zamanlarda kızıştı. Birkaç gün önce yapılan zorluk ayarlaması ile Bitcoin’deki madencilik zorluğu 20 trilyona çıktı. Bu rakam daha önce hiç görülmemişti. Öte yandan Blockchain.com verilerine göre hash oranı 18 Ekim’de 147 eksahash olarak ölçüldü. 147 eksahash, Bitcoin için yeni bir rekor kırdı.

Analistler ne diyor?

Popüler yatırım platformu eToro’nun analisti Simon Peters şunları söyledi:

“Bitcoin, kısmen Square’in 50 milyon dolarlık Bitcoin satın almasıyla ilgili haberler ve belki daha da önemlisi, ABD Merkez Bankası Valisi Jerome Powell’ın CBDC hakkındaki yorumları nedeniyle son haftalarda istikrarlı bir şekilde yükseldi. Piyasanın 12.000 dolara nasıl tepki vereceğini görmek için beklemek gerekiyor. Bu yıl fiyatlar ikna edici bir şekilde bu seviyenin üzerinde kalmadı. Bir boğa koşusu için fiyat uzun süre 12.000 $ ‘ın üzerinde kalmalıdır. 12.000 $ ‘ın üzerinde tutmayı başarırsa, bir sonraki hedef 14.000 $’dır.”

12K $, Bitcoin için güçlü bir direnç noktasıdır. Digital Capital Management’ın genel müdürü Tim Enneking, 12.000 $ seviyesini “tüm direnişlerin anası” olarak nitelendirdi ve “Son beş aydaki tüm fiyat hareketleri bu seviye etrafında dönüyor ve hala öyle” dedi. ifadeleri kullandı.

Enneking, Bitcoin’in 12.000 doların üzerinde tutmasının ardından, 14.000 dolardan 16 aylık bir duvarla karşılaşacağını öne sürdü.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09