Bitcoin 100 bin Dolar Olabilir!

0_xJEt4-dCPp9L03fi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 100 bin dolar olabilir mi? – Eski Goldman Sachs analisti Murad Mahmudov, zirve sahibi Bitcoin fiyatının 100.000 dolar olacağını düşünüyor.

Başarılı tahminleriyle kripto Para severlerin de takip ettiği isim haline gelen Murad Mamudov, sabah saatlerinde yeniden kripto para piyasası için ışık yaktı.

100 bin dolar

Bitcoin 100 bin Dolar Olabilir. Büyük Resme Bakın ve Büyük Düşünün!

13 Ağustos saatlerinde attığı tweet ile ilk bakışta Bitcoin’in durumunun kötü gözükebileceğini ancak iç güdülerine göre bu fiyat aralıklarının Bitcoin için biriktirme aralıkları olduğunu, yani “düşük fiyattan al” biriktirmesi olduğunu düşündüğünü belirtti. Yatırımcıları büyük düşünmeye de davet eden Mahmudov, Bitcoin’in (BTC) birim fiyatı olarak 100 bin dolar seviyesine kadar yükselebileceğini vurguladı.

Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları nelerden etkilenir?

Kripto para fiyatlarını etkileyen birçok etken vardır.Bunlar hepsinde çeşitlilik gösterir. Bitcoin fiyatı ele alınacak olursa; Bitcoin’i yeni çağın altını olarak düşünebilirsiniz. Son yaşanılan olaylardan örnek verecek olursak ABD-İran geriliminde BTC coin fiyatı yüzdesel olarak altından çok daha fazla arttı. (bknz: İran ABD Bitcoin Üçlüsününün kazananı Bitcoin) İnsanlar güvenli liman olarak Bitcoin’e yatırım yapmaya başladılar. Ancak elbette bunu sadece altın olarak düşünemeyiz. Diğer etkenlerden bahsedecek olursak, ülkelerin kripto para ile ilgili açıklamaları da kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı etkilemekte. Kripto Para Birimi BTC şu anda piyasadaki bütün kripto paralara göre piyasadaki olağanüstü bir baskınlığı var. Bu nedenle altcoinlerden biraz ayrılıyor. Altcoinler ise yukarıda bahsettiğimiz durumların dışında altcoinin bağlı olduğu şirketlerin durumu, balinalar gibi etkenlerden etkilenmekte. Örneğin hâlâ devam eden Ripple davası ripple hakkında belirsizliklere yol açmakta. (bknz: Ripple Mahkeme)

Bu haberin yanı sıra geçtiğimiz günlerde, ünlü girişimci Tim Draper’in de Bitcoin için uzun vadeli beklentisinin 250.000 dolar olduğunu söylediğinin haberini yapmıştık. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!