Son Gelişmeler

Bitcoin 1 Yıl İçerisinde 20 Bin Dolar Olacak mı ?

Bitcoin Fiyatı 40 Katına Çıkabilir
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 1 Yıl İçerisinde 20 Bin Dolar Olacak ? : Bitcoin’in dalgalanmalı fiyatı uzun vadede bizlere ne gösterecek ? Veteran Tradera Göre Bitcoin 12 Ay İçerisinde 20.000 Dolara Ulaşacak mı? Yazım saati itibari ile Bitcoin fiyatı 38.374 Türk Lirası olarak listeleniyor.

Bitcoin 1 Yıl İçerisinde 20 Bin Dolar Olacak mı? Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin 1 Yıl İçerisinde 20 Bin Dolar Olacak mı ? Bitcoin Fiyat Tahmini Küresel pazarlar için hiç şüphe yok ki belirsiz zamanlardayız. Bitcoin ve hisse senetlerinden bono ve emtialara kadar tüm varlık sınıfları, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, şimdiye kadarki en şiddetli ekonomik ve sağlık krizlerinden birinin baskısı altında ezildi.

Bitcoin Fiyat Tahmini : Bu baskı öylesine büyük oldu ki, geçen hafta ABD’de 3.3 milyon kişinin işsizlik maaşı başvurusuyla tavan yaptı.

Bitcoin Fiyat Tahmini : Bu makro zemine rağmen, önde gelen bir yatırımcı – ilk kripto girişim fonlarından birinin şu anki başkanı ve Goldman Sachs ve Deutsche Bank gibi firmalarda eski bir kurumsal yatırımcı Dan Morehead – son zamanlarda bu krizin sadece Bitcoin’i doğrulayacağını ve Bitcoin’i 20 bin dolara götüren bir yol çizeceğini ifade ediyor.

Bitcoin 1 Yıl İçerisinde 20 Bin Dolar Olacak mı ?
Bitcoin Fiyat Tahmini Temsili Görsel

Koronavirüs Etkisi : Bitcoin Fiyatı 20 Bin Dolara Doğru

Koronavirüs Etkisi : Bitcoin Fiyatı 20 Bin Dolara Doğru ; Koronavirüs neticesinde eve kapanmalar tüm dünyada yürürlüğe girdiğinden bu durum ekonomi için çığlık atan bir duruşa zemin hazırladı. Bir zamanlar patlama yapan şirketler, rekor gelirler artık karlarının azaldığını ve tabir-i caizse sıfıra indiği bir zaman dilimini yaşadı. Bu durum şirketleri işçilerini işten çıkarmaya kadar zorlamış durumda.

Bununla birlikte, ekonomistler 2008’in Büyük Durgunluğunda görülenlerden daha büyük GSYİH kasılmaları ve Büyük Buhran’ın zirvesinde görülen işsizliği potansiyel olarak yaşadıklarını ifade ediyorlar. Evet, yaşananlar gerçekten de Büyük Buhran.

Bitcoin 1 Yıl İçerisinde 20 Bin Dolar Olacak mı ?
Koronavirüs Bitcoin Temsili Görsel

Koronavirüs Etkisi : Bitcoin Fiyatı 20 Bin Dolara Doğru ; Sonuç olarak, devletler ve merkez bankaları kitlesel olarak ortaya çıktı ve bayrak ekonomisini cephaneliklerinde her zaman önlem alarak dengelemeye çalıştılar.

Misal yalnızca Federal Rezerv, para politikasının “bazuka”nın büyük bir kısmını, faiz oranlarını % 0’a indirerek, likiditenin kalmasını sağlamak için milyarlarca (ve yakında trilyonlarca doları) piyasaya enjekte ederek ve ABD bankaları için zorunluluk olan rezervi ortadan kaldırarak kullandı.

Veteran Trader’a Göre Bitcoin 20 Bin Doları Aşacak

Blockchain odaklı fon Pantera Capital’in kurucusu Dan Morehead’e göre, bu eğilim Bitcoin için son derece yüksek fiyatlamaya işaret. Firmasının yayınladığı son bültende federal rezervin  para basmak suretiyle fiatın değerini düşürme gerçeğinin piyasada kıt olarak bulunan varlıklara önemli ölçüde yardımcı olacağını yazdı:

Bitcoin 1 Yıl İçerisinde 20 Bin Dolar Olacak mı ?
Bitcoin 1 Yıl İçerisinde 20 Bin Dolar Olacak mı ? Temsili Görsel

“Hükümetler kağıt para miktarını artırdığı için, paranın değerinde bir düşme meydana gelecek, böylelikle basılan bu para hisse senetleri ve gayrimenkul gibi sabit miktarlarda olan şeyleri satın almak için daha fazla parçaya ayrılacak demektir. Sonuç olarak, altın, bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi diğer varlıkların fiyatını da şişirecekler.”

Bitcoin 1 Yıl İçerisinde 20 Bin Dolar Olacak mı ?
Bitcoin 1 Yıl İçerisinde 20 Bin Dolar Olacak mı ? Temsili Görsel

Bitcoin’i tam olarak nasıl etkileyeceğine gelince, Morehead, bu fonla, BTC fiyatının 20.000 doların üzerinde “yeni bir rekor kırması”nın mevcut 6,200 dolar fiyat noktasından en az yüzde 230 ralliyi belirleyeceğini ve bunun da yaklaşık 1 yıl süreceğini açıklıyor.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!