Salı, Ocak 26, 2021

“Bitcoin 1 milyon dolar olsun, her vatandaşa 1 Satoshi dağıtacağım”

Milyarder Chamath Palihapitiya’nın tweet’ine yanıt veren Mark Cuban, beklediği şartlar yerine getirilirse Amerika Birleşik Devletleri’nin başkan adayı olacağını söyledi.

NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban Aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“BTC 1 milyon dolara ulaşırsa, başkanlığa aday olacağım. 4 yılda bir Hazine’ye 350 BTC bağışlayabiliriz. Böylece her vatandaşa 10 yıl boyunca 1 Satoshi dağıtabiliriz.”

Küba’nın cevabı, Palihapitiya’nın mevcut siyasi düzenin değiştirilmesi gerektiğini ve “ABD’de 2030’a kadar üçüncü bir siyasi parti kurulacağını” söylendi. Öngörü ardından Küba ve ardından siyasi parti kavramları hakkında eleştiride bulundu. Öte yandan Palihapitiya, Küba aday olursa ABD’nin muhtemelen bu tür partilere ihtiyaç duymayacağını söyledi.

Cuban, son iki yılda Bitcoin hakkında birkaç kez konuştu. En son yorumları arasında “altın gibi, herhangi bir soruna çözüm olmaktan çok, ‘inanç’a dayalı bir değer deposu” ifadesini kullandı. Ayrıca Küba, “BTC destekçilerinin Bitcoin’i kıyamet günü senaryolarına karşı bir önlem olarak gördüğü” görüşünü savundu.

Bitcoin’in genel görüşü, endüstrinin kripto para birimi perspektifinden uzak değil. Hem Küba hem de kripto para birimi endüstrisi uzmanları, dijital varlığı altına benzer bir değer deposu olarak görüyor. Ancak Küba daha önce varoluş için basitliğin sunulması çağrısında bulunmuştu. Buna karşılık, kripto uzmanları Bitcoin’i birçok sorunu çözen varlık olarak görüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,018.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34