Bir Türk teknoloji şirketi daha dünyaya açılıyor

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Türk ödeme sistemleri şirketi Papara, danışmanlık firması Raiffesien Bank’a azınlık hisselerinin satışı için yetki verirken, şirketin azınlık hisseleri için 250-300 milyon dolarlık teklifler geldi.

Konuya yakın dört kaynağın Reuters’e verdiği bilgiye göre, Papara ve yabancı fin-tech firmaları ilgileniyor. Şirketin bir azınlık hissesinin ne kadarını satmayı planladığı belli değil. TCMB gözetiminde faaliyetlerini sürdüren Papara, ücretsiz online para transferi ve döviz işlemleri fatura ödeme hizmetleri sunuyor. 2016 yılı Ağustos ayında faaliyetlerine başlayan şirketin 7.05 milyon TL sermayesi bulunmaktadır. Girişim ve teknoloji haber sitesi Webrazzi’de yer alan bir habere göre, Papara 4 yılda 100 milyar liranın üzerinde işlem hacmine ulaşırken, şirketin 4 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Konuya yakın bir kaynak, Raiffeisen Bank’ın Papara’nın azınlık hisselerinin satışını gerçekleştirme yetkisine sahip olduğunu ve yabancı finans teknolojilerinden azınlık hisse tekliflerinin büyüklüğünün 250-300 milyon dolar aralığında olduğunu belirtti. Aynı kaynak, şirketin toplam değerlemesinin çok daha büyük olduğunu kaydetti. Papara ve Raiffeisen, Bank Reuters’ın konuyla ilgili sorularına yorum yapmadı.

350 milyon dolar olabilir

Diğer bir kaynak ise, “Papara büyük bir fin-tech şirketi. Son zamanlarda kurulduktan sonra çok hızlı büyüyen bir şirkettir. Satış için süreç devam ediyor. Yabancı fin-tech şirketleri satışla ilgileniyor. “Büyük bir işlem olacak gibi görünüyor.”

Türkiye’de enerji birleşme faaliyetleri satın alma sürecinde koronavirüs salgını, altyapı, teknoloji, telekom gibi alanlarda ve yüksek hacimli işlem gibi eğlence-teknoloji alanlarında durma yaşadı. Konuya yakın bir kaynak teknoloji ve fin teknoloji alanında Papara’nın iyi bir değerleme ile büyük bir işlem olmasını beklediklerini belirten Erdoğan, “250-350 milyon dolar aralığında büyüklük olabilir” dedi.

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster