Perşembe, Şubat 25, 2021

“Bir noktada Bitcoin alanına gireceğiz”

ABD merkezli dev yatırım bankası JPMorgan Chase’in başkanlarından biri olan Daniel Pinto, bankanın sonunda Bitcoin (BTC) alanına gireceğini düşünüyor.

Pinto Cuma günü CNBC’ye yaptığı açıklamada, JPMorgan’ın Bitcoin hizmetlerini başlatma kararının müşteri talebine bağlı olacağını söyledi. Pinto, mevcut talep yeterince büyük olmasa da gelecekte artacağından emin görünüyor:

“Bir varlık sınıfı, varlık yöneticileri ve yatırımcılar tarafından kullanılmak üzere zamanla gelişirse, bu varlık sınıfına dahil edilmeliyiz. […] Henüz yeterince talep gelmedi, ancak bir noktada olacağına eminim. ”

JPMorgan Küresel Piyasalar Başkanı Troy Rohrbaugh, Pinto ile birlikte Ocak ayında bankanın kendi çalışanlarının kuruluşun Bitcoin planlarını giderek daha fazla sorduğunu söyledi. Pinto ayrıca Bitcoin konusunda açık fikirli olduğunu söyledi.

JPMorgan’ın Bitcoin’e yönelik olası adımı, CEO Jamie Dimon’un Bitcoin’e yönelik olumsuz tutumu göz önüne alındığında ironik görünüyor. Dimon, Eylül 2017’de Bitcoin’in bir aldatmaca olduğunu ve en büyük kripto para birimini sahte bir çılgınlığıyla karşılaştırdığını söyledi. Bitcoin, duyuru sırasında 3.500 dolar civarında seyrediyordu. Kripto para üç ay sonra 20.000 $ ‘a ulaştı, ancak sonraki yılı ayı piyasasında geçirdi.

Kasım 2020’de 352 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan Bitcoin, piyasa değeri olarak JPMorgan’ı geride bıraktı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,270.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.60
  THYAO.IS₺13.06
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.24
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.28