Bazı Kullanıcılar Thodex Vurgununu Tahmin mi Etti? | Hepsi Plan Mıydı?

Thodex-Borsalarinda-On-Binlerce-Kisi-Magdur-Edildi-1
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün gün ortasında gerçekleşesen Thodex vurgununda yaklaşık 2 milyar dolar yurt dışına kaçırılmıştı. Şirket Ceo’su Özer 2 milyar dolar ile kayıplara karıştı. Konuyla ilgili olarak güncel haberler paylaşmıştık.

Bir twitter kullanıcısı ise 17 Nisan günü attığı tweet ile Thodex’in Doge’yi piyasanın %30 altında fiyat ile satmasını garip karşılayarak bunu twitter hesabından yaptığı açıklama ile belirtmişti. İşin garip kısmı ise satılan Doge’ler geri alınamıyordu. İşte o tweet:

“Türk borsası Thodex’i görüyor musunuz? Doge’yi piyasa fiyatının yüzde 30 altına satıyorlar ve coin’leri çekmeye çalıştığınızda vermiyorlar. Bir kaçış stratejisine benzemiyor mu? Tüm bunların Doge’deki fiyat artışıyla aynı zamana denk gelmesi bir tesadüf mü? Son 24 saatte 500 milyon dolarlık Doge işlemi yapıldı.”

Türkçesi: ”Türk borsası Thodex’i görüyor musunuz? Doge’u piyasa fiyatının yüzde 30 altına satıyorlar ve coin’leri çekmeye çalıştığınızda vermiyorlar. Bir kaçış stratejisine benzemiyor mu? Tüm bunların Doge’daki fiyat artışıyla aynı zamana denk gelmesi bir tesadüf mü? Son 24 saatte 500 milyon dolarlık Doge işlemi yapıldı.”

Bu tweetten yaklaşık 3 gün sonra ise Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılığı yapıldı. Thodex Ceo’su Özer, 2 Milyar Dolar ile kayıplara karıştı. Polis konu ile ilgili inceleme başlatırken yaklaşık 390 Bin kişi mağdur edildi. Kimse Thodex hesaplarına erişemiyor, paralarını banka hesaplarına aktaramıyor.

Bir diğer tweette ise bir kullanıcı ünlülerin bulunduğu Thodex çekimlerini içeren paylaşıma yazdığı yorum ile dikkat çekti:

Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz…

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!