Pazar, Ocak 24, 2021

Bir haftada kripto fonlarına 430 milyon dolar yatırım yapıldı

Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerine yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Yalnızca geçen hafta 429 milyon dolar kripto para ve fonlara yatırıldığı, Yönetilen dijital varlıkların değerinin ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 15 milyar dolara yükseldiği belirtildi.

429 milyon dolarlık akış, Bir hafta içinde kripto para birimlerine yapılan en yüksek ikinci yatırımdır. İlk sırada Kasım ayında 468 milyon dolarlık yatırım var.

Coinshares’in dijital varlık fonlarına para akışını izleyen haftalık raporuna göre; 429 milyon doların 336 milyon doları Grayscale’e yapıldı. Böylece Grayscale, 1 haftada kripto para birimlerine ve fonlara yapılan toplam yatırımın neredeyse yüzde 78’ini artırmayı başardı. 2020 yılında 4,3 milyar dolar dijital varlık yatırımı alan şirket, Bu alanda lider konumunda ve yönetiminde tam 12,4 milyar dolarlık dijital varlığa sahip.

CoinShares yatırım stratejisti James Butterfill konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Müşterilerimizle yaptığımız sohbetler de değişmeye başladı. Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğundan endişelenenler arasında 2020’de ‘Bitcoin her zaman hayatımızda kalacak.

“Lütfen anlamamıza yardımcı olun” diyen bir kitleye geçtik. Kurumsal ilgi ve benimseme oranının zamanla azalmak ve soğumaktan ziyade artacağını düşünüyorum. “

Altından çıkış, Bitcoin’e giriş

Coinshares’ın paylaştığı bir diğer çarpıcı veri de çarpıcı… Şirket, Son 4 haftadaki altın yatırımından 9,2 milyar dolarlık rekor bir çıkış ve aynı dönemde BTC’ye 1,4 milyar dolarlık giriş yaptığını açıkladı.

ABD Merkez Bankası’nın kripto para politikası ve dünyadaki koronavirüs salgınının seviyesi ile her geçen gün zayıflayan dolardan çıkışlar 2020 yılında arttı ve altında ciddi bir yükseliş yaşandı. Bu yıl, Değerli metale toplam 45,7 milyar dolar yatırım yapıldı.

Coinshares, Raporunda altından yapılan 9,2 milyar dolarlık yatırımın, İnsanların artık portföylerini sınırlı arzı olan varlıklarla çeşitlendirmeye başladığını gösterdiğini belirtti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,785.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39