Binance CEO’sundan Elon Musk’a “Elektrik” Göndermesi

cz
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto enerji kullanımıyla ilgili devam eden endişeler hakkındaki düşüncelerini Twitter üzerinden paylaştı.

“Arabaları çalıştırmak için elektrik kullandığında, çevre yanlısı oluyor. Dünyadaki en iyi finanslar ağları işletmek için elektrik kullandığında ise, bir çevre sorunu oluyor”

CZ’nin tweet’i, bu ayın başlarında Elon Musk’ın Bitcoin yorumlarına doğrudan yanıt olarak görünüyor. Bundan önce Musk, elektrikle çalışan otomobil şirketi Tesla’nın artık Bitcoin ödemelerini kabul etmeyeceğini açıklamıştı. Buna ek olarak Musk, kararın arkasındaki gerekçe olarak en çok kullanılan bu kripto paranın aşırı enerji tüketimini gösterdi.

Musk’ın yorumları Bitcoin fiyatında düşüşe neden oldu. Bitcoin’in düşüşüyle birlikte bütün kripto piyasasında düşüşler başladı ve endişelere sebep oldu. Örneğin Çin, Bitcoin madencilerine karşı savaşını yenilerken, aynı nedenle ekolojik sivil toplum kuruluşu Greenpeace Bitcoin bağışlarını kabul etmeyi bırakma kararı aldı.

Bununla birlikte, CZ’nin yanıtı, hem Musk hem de Tesla’nın gösterdiği ikiyüzlülüğe işaret ediyor gibi görünüyor. Yazma sırasında, yaklaşık 20.000 Twitter kullanıcısı CZ ile aynı fikirde olduğunu belirtti.

Başka bir kullanıcı @JeffKirdeikis isimli bir kullanıcı, CZ’ye Bitcoin’in geleneksel finansa kıyasla daha enerji verimli olduğunu belirttiği bir grafiiği yanıt olarak gönderdi.

“Aynen. Bitcoin elektrik kullanıyor, tabi. Ama geleneksel finans ile kıyaslandığında kesinlikle daha çevre yanlısı ve daha çok yenilenebilir enerji kullanıyor.”

Aslında Greenpeace ve WWF tarafından yapılan ayrı bir çalışma, bankaların Bitcoin’den daha fazla kirliliğe neden olduğunu göstermektedir.

Bu arada Musk, Bitcoin Madencilik Konseyi’ni oluşturmak için MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ve bazı Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileri ile ortaklık kurdu. Bu hareketiyle Musk, Bitcoin enerji tüketiminin raporlanmasını iyileştirmeyi hedefliyor gibi gözüküyor

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!