Binance İngiltere’ye Açılıyor! Sterlin ve Euro ile Binance UK Deneyimi

Binance, işlem hacminde tüm zamanların rekorunu kırdığını bildirdi

Kripto para borsası Binance, İngiltere Finansal Tutum Otoritesi (FCA) tarafından organize edilen ve İngiliz Sterlini ve Euro ile alınıp satılabilecek olan Binance UK’nin yakında faaliyete geçeceğini bildirdi.

Platform, UK Express Ödeme Servisi (FPS) ve Avrupa Tek Ödeme Alanı (SEPA) ağı üzerinden doğrudan banka havalelerini destekleyeceğini söyledi. Ayrıca banka kartlarının platformdaki en düşük işlem ücretleriyle kullanılabileceği ve müşterilerin kendi sanal bankalarını açabildikleri belirtilmektedir. Açılışta 65 adede kadar kripto para birimi yapılabilir.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, “İngiltere, döviz piyasası lideri Londra ile dünyanın ikinci büyük finans merkezi ve önemli bir finans merkezidir. İngiltere, dünya çapındaki yerel pazarlardaki büyüme çabalarımızın bir parçası olarak, Avrupa’daki listemizin başında yer alıyor. Binance UK’nin yeni nesil finansman için bir adım olacağını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Daha önce HSBC’de küresel strateji başkanı olarak görev yapan Teana Baker-Taylor, Binance İngiltere operasyonlarının zirvesinde olacak. Yeni platformun bu yaz faaliyete geçmesi bekleniyor ve ilk etapta spot ticaret sundukları söyleniyor. Buna ek olarak, başlangıçta bir masaüstü / web olarak satışa sunulacak olan platform önümüzdeki aylarda mobil versiyonu ile kullanımda olacak.

Binance, Ocak 2019’da açılan ve yasal olarak Jersey Adaları’nda kayıtlı olan Binance Jersey adlı benzer bir borsaya sahip. Bu borsa aynı zamanda Sterling ve Euro ile alım satım fırsatları da sunuyor ve bunun Binance UK’den bağımsız olarak devam edeceği belirtiliyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.