Binance Türk Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi

Binance Türk Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Güncellenme Tarihi

Binance Türk yatırımcılarına müjdeyi verdi, Lider kripto para borsası 2019 yılının son aylarında Türk Lirası’nı borsada listeledikten sonra, bugün oldukça önemli bir gelişmeyi daha duyurdu.

Binance Türk Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi: Havale Ve EFT

Binance tarafından yapılan duyuruda Türkiye’den direkt olarak havale veya EFT aracılığı ile borsaya Türk Lirası aktarılabileceği ve bununla beraber yerel bir borsa gibi kripto para birimi satın alınabileceği duyurdu. Binance aslında bu konu üzerinde uzun süredir bir çalışmasını sürdürüyordu.

Binance Türk Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi
Binance Türk Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Papara ortaklığı ile Türk Lirası desteğini duyuran Binance, havale ve EFT işlemlerinin yapılabilmesi için ise Akbank ile ortaklık imzaladı. Binance bu ortaklık sayesinde kullanıcılara 7/24 para aktarım hizmeti sunmayı hedefliyor. Binance’in ana sayfasında da Papara seçeneğinin yanında hem Akbank hem de VISA desteği ibaresi yer almakta.

Türk Lirası yatırma seçeneği için borsa hesabına giriş yaptıktan sonra Spot Cüzdanı seçeneğini, bunun devamında açılan sayfada “yatırma” seçeneğini, açılan sayfada itibari para seçeneğini ve oradaki para birimlerinden Türk Lirası’nı seçmek yeterli oluyor. Bunun yerine direkt olarak ana sayfa üzerindeki “itibari para” yatırma bölümünden de aynı işlem yapılabilmekte.

Binance Türk Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!
Binance Türk Lirası Desteği

Binance, bu hizmeti için bir ücret almıyor

Binance bu eylemi gerçekleştirmek isteyen Türk yatırımcılarından herhangi bir ücret talep etmiyor. Ancak yatırılacak tutara yönelik sınırlamalar getirildi, bu kapsamda, tek seferde yatırılacak asgari tutar 100 TL’iken azami tutar ise 50 bin TL olarak belirtiliyor.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!