Binance NFT Geliyor!

efewf
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa hacmi bakımından Dünya’nın en büyük kripto para borsası Binance, kendi NFT platformunu kurarak NFT sektörüne giriyor.

Şirket, Haziran ayında kendi NFT platformu Binance NFT’yi açacağını duyurdu. Binance Blockchain altyapısını kullanacak olan platformda minimum düzeyde işlem ücreti alınacağı açıklandı.

Bu sistem tüm Binance kullanıcılarına sunulacak ve binance.com ile aynı hesap sistemini kullanacak.

Duyuruya göre Binance NFT, normal kullanıcıların yüzde 1 işlem ücretiyle NFT oluşturmasına olanak sağlayacak “Alım Satım Piyasası” başlatacak. Ayrıca özel iş birliklerini hedef alan ve sanatçıların NFT satışlarından elde edilen kârların yüzde 90’ını alacağı “Seçkin Etkinlik” de başlatılacak. Binance CEO’su Changpeng Zhao, şöyle açıklıyor:

“Binance, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor ve bu kullanıcılar, geçtiğimiz aylarda patlama yaşayan NFT alanına artık erişim sağlayabilecek. NFT pazar yeri, dünya genelinde parasal özgürlüğe ve kapsayıcı bir ekosistem inşa etmeye olan bağlılığımız doğrultusunda küçük üreticileri de yüksek likidite ve düşük işlem ücreti ile destekleyecek.”

Peki NFT Nedir?

NFT

Açılımı non-fungible-token yani değiştirilemez tokendir. NFT, benzersiz bir dijital öğeyi temsil edebilen ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyen, blok zinciri adı verilen dijital defterdeki bir veri birimidir. Yani bir ressamın çizdiği resim ile o resmin kopyası arasındaki fark gibi. Ressamın tuvalindeki resim nasıl ki taklit edilemiyor ve benzersize, bir NFT’de taklit edilemez ve benzersizdir.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!