Binance Coin kısa vadeli Fiyat Analizi: 7 Ağustos

coin yorum

Borsa tokenları söz konusu olduğunda, Binance Coin en iyisidir. Şu anda kripto para piyasasında 10. sırada yer alan borsa jetonu, son 24 saat içinde yüzde 1 düşerken, üzerindeki kriptoların çoğu yeşil renkte. Kazananlar arasında, Bitcoin ve hardforku olan Bitcoin Cash diğerlerini geride bırakıyor, ilki piyasada sabitleme etkisiyle ve ikincisi çift haneli günlük pumpuyla bunu yakalıyor.

Binance Coin Yorum Analizi 7 Ağustos

Kısa vadeli 4 saatlik grafikte, BNB’nin mevcut düşüşü, uzun süredir devam eden modelinin bir parçasıdır ve tersine dönmenin eşiğinde olabilir. Temmuz ayının başından bu yana, altcoin yükselen bir takozda işlem görüyor, ancak Bitcoin’in 10.000 $ ‘lık patlamasından sonra yükselen bir kanalı taklit ediyor. 15-20 Temmuz arasında, BNB, kamanın alt sınırını otlatmadan ve yükselmeden önce 18.87 $ ‘dan 16.78 $’ a yüzde 11 düşüş gösterdi, o zamandan beri kanala geçiş başladı.

Kaynak: Trading View aracılığıyla BNBUSD

Bitcoin’in beş rakamlı sıçramasının ardından, BNB bir dizi daha yüksek ve daha yüksek dipler gördü ve ikincisi birincisini zorladı. 20 Temmuz’da başlayan bu kanal, geçtiğimiz iki hafta içinde fiyatı 17 dolardan 20 doların üzerine çıkardı. Bu neredeyse yüzde 40’lık artış, 18.78 $ ‘dan daha yüksek düşükler, Mayıs ve Haziran aylarında fiyatın düşmesine neden olan güçlü bir direnç seviyesi, önemli bir psikolojik seviye olan 20 $, 22.03 $ ve mevcut fiyatı 22.66 $’ dı. Yukarıda bahsedilen yüzde 1’lik günlük düşüş, BNB’nin 23.45 $ ‘dan düşüşünden kaynaklanıyor, ancak yüksek-düşük paterni ve yükselen kanalından hareketle, bu düşüş 23.45 $’ ın üzerine çıkmanın habercisi.

Borsa jetonunun piyasasına para akışı şaşırtıcı bir şekilde fiyatını takip etmiyor. Chaikin para akışı göstergesi, 20 Temmuz kanalının başlamasından bu yana daha düşük zirveler gördü. Başlangıçta 0,43’te 0,36’ya yükselip -0,07’ye inmeden önce 0’ın altına -0,17’ye ve ardından 0,12’lik mevcut değerine yerleşmeden önce 0,35’e düştü. Bu göstergenin azalan çıkışlarla fiyatla aynı seviyeye geldiğini görünce, net para akışı ve hacim sağlıklıysa, fiyatın yükseliş etkisi görmesi bekleniyor.

Şu anda, tüm altcoin piyasası Bitcoin’den bir çekiş görüyor, ancak bazı altcoin’ler izole fayda sağlıyor. Örneğin Binance Coin, esas olarak ana borsası Binance için kullanım senaryosuna sahiptir ve bu büyüyen boğa piyasası sayesinde, daha fazla yükseliş görebilir. Kanalının halihazırda yerinde olduğu düşünüldüğünde, daha yüksek-düşük bir toparlanma ile fiyat yakında 25 $ ‘a kadar yükselebilir. Ancak kama hala yükseldiği için fiyatı düşebilir ancak buna destek her geçen gün artıyor.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.