Binance Coin için uzun vadeli yorum analizi 31.07.2020

Binance

Binance Coin, altcoin pazarının geri kalanı gibi, Bitcoin’in 11.000 doların üzerindeki yükselişinden en iyi yararlananlardan birisi oldu. Borsa tokeni ilk 10’un kenarında oturuyor. Basın zamanında 25 saatlik bir kazanç sadece yüzde 0,75 iken, üstündeki alts yüzde 4 artarken, BNB’nin şekillendirme modellerine bakarak fiyatın altına düşmesi muhtemeldir.

Binance Coin nereye gidebilir?

Binance Coin’in uzun vadeli günlük grafiği, kendi güçlü tekniklerinden ziyade Bitcoin koparmasından daha fazla olması nedeniyle önemli bir seviyenin kırıldığına işaret etti. Siyah Perşembe düşüşünün BNB’nin fiyatını 9.05 $ ‘a kadar düşürdüğü Mart ayının sonundan bu yana, günlük grafikler yükselen bir üçgende trend oluyor. Fiyat iki kez taban direncini geçmeye çalışmıştı – Nisan ayı sonunda ve Mayıs ayı sonunda, ancak her iki durumda da başarısız oldu. Direnç seviyesine yükselen ve aralığa düşen bu döngüsel hareket, bir koparmadaki üçüncü girişim sırasında üçgenin alt dibine çarpan yarım tutulma oluşturdu.

Temmuz ayı başlarında altcoin 15.11 dolar ticareti yaparken bir artış oldu, ancak yine 18.75 dolarlık direnç kırılamadı. 19 Temmuz’da sırasıyla 17.42 $ ve 17.09 $ ‘lık destek düşüşünün ardından fiyat yine düştü. Bu sıçrama, Binance Coin’in, Bitcoin koparmadan önce, arka arkaya dört yeşil şamdan oluşturduğunu ve bu da ilkinin dört denemede ilk kez 18.75 dolarlık direnci geçmesini sağladı. Şu anda, Mart ayı başından bu yana BNB’nin en yüksek fiyatı 19.97 $ ‘dan işlem görüyor.

Binance Coin uzun vadeli Fiyat Analizi 31 Temmuz

Kaynak: Trading View aracılığıyla BNBUSD

BNB piyasalarına para girişi, fiyatların güçlü olmasına rağmen 24 Temmuz’dan bu yana düşüyor. Geçen hafta, Chaikin Para Akışı göstergesi 0.22’den 0.1’e düştü, belki de bazı yatırımcılar Bitcoin veya diğer hızla artan altcoinler için BNB’sini tasfiye ediyorlar veya benzer tokenlar için temel işlem çifti olarak temel jetonu kullanıyorlar. Her iki durumda da, artan fiyata rağmen Binance Coin’in net para akışının düştüğü açıktır.

18,75 dolarlık direnç üzerinde yükselen üçgen üzerindeki kırılma güçlü bir yükseliş olsa da ve bu fiyat noktasını pekiştirmek için yatay ticaret başlıyor olsa da, para girişindeki düşüş göz önüne alındığında sürmesi beklenmiyor. Ayrıca, ankraj Bitcoin fiyatı tersine dönerse Binance Coin’in fiyatı her zaman düşecektir. Değişim jetonu düşerse, üçgenin sıkmak istediği göz önüne alındığında desteği tutması olası değildir, ancak fiyat üçgenin alt tabanı ile yukarı doğru noktalı çizgi arasında yukarı doğru bir kanala geçecektir. Dikkat edilmesi gereken temel seviyeler 17.09 $ ve 17.42 $ arasında destek seviyelerinde ve 15.12 $ ile 17.09 $ arasında değişmektedir.

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.