Pazar, Ocak 24, 2021

Binance Coin, Chainlink, EOS Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca Bitcoin holding şirketi 22.500 ila 23.500 $ arasında olduğunda, piyasanın altcoinlerinin sabit kalması ve konsolide olması beklenebilir. Bununla birlikte, Bitcoin yükselişte kalırken, Binance Coin, Chainlink ve EOS gibi birçok alts, fiyat listelerinde kendilerini tüketirken, piyasa momentumunu sürdüremedi.

Binance Coin [BNB]

Kaynak: TradingView’de BNB / USD

Kripto piyasasının en popüler borsa tokeni olan Binance Coin, Geçtiğimiz birkaç ay içinde altüst edici bir fiyat hareketi kaydetti. BNB, geçtiğimiz aylarda artışların arttığını görse de, uzun sürmedi, döviz tokenı kısa süre sonra normatif fiyat aralıklarına düştü.

BNB, grafiklerde %13 artış göstermesine karşın, kısa süre sonra kendisini önceki fiyat seviyelerine doğru düzeltti.

Bununla birlikte, BNB’nin teknik göstergelerine bir bakış, Parabolic SAR’ın noktalı işaretçileri fiyat mumlarının çok altında olduğundan ve Göreceli Güç Endeksi, Aşırı alım ve aşırı satım bölgeleri arasında yavaş yavaş kendini sabitlediğinden, Kripto’nun düşüşünün devam etmeyeceğini gösteriyor gibi görünüyordu.

Chainlink [LINK]

Kaynak: TradingView’de LINK / USD

Sektörün piyasa değerine göre en büyük onuncu kripto para birimi olan Chainlink, Son birkaç aydır kesintiye uğrayan bir dizi yükseliş artışına rağmen, Ağustos 2020’nin zirvelerine tam olarak ulaşamadı. Daha önce de belirtildiği gibi, Bitcoin 23.000 $ civarında konsolide ederken, altcoin gibi Chainlink, Yalnızca geçen hafta LINK’in neredeyse %19 düştüğü bu yükselişi paylaşmadı.

Aslında, yazım sırasında LINK, fiyat listelerinde hemen destek seviyesine çok yakın işlem görüyordu.

Söz konusu düzeltmenin ardından, LINK’in Bollinger Bantlarının ağzı, gelen fiyat oynaklığının bir işareti olarak hafifçe genişliyor gibi görünüyordu. Dahası, Awesome Oscillator’ın histogramının alt tarafındaki kırmızı çubuklar, negatif piyasa ivmesi olduğunu gösteriyor.

EOS

Kaynak: TradingView’de EOS / USD

Bir zamanlar kripto piyasasının en üst noktalarından biri olan EOS, Yazı yazıldığı sırada CoinMarketCap’in listelerinde 16. sırada yer aldı. Eylül ve Ekim aylarında aylar süren yatay hareketin ardından, kripto para birimi nihayet Kasım ayında bir dereceye kadar oynaklık gördü ve Bitcoin’in yükseliş hareketi EOS’u Ağustos’tan bu yana görülmemiş seviyelere itti.

Bununla birlikte, kripto sadece bir hafta içinde %25 düştüğü için böyle bir ivme çoktan tükenmiş gibi görünüyor.

Düzeltmelerin ölçeği kripto’nun teknik göstergeleri tarafından kanıtlandı. MACD hattı, Sinyal hattından keskin bir şekilde ayrılıyordu ve Chaikin Money Flow sıfıra doğru düşüyordu ve güçlenen sermaye çıkışlarına işaret ediyordu.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,991.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39