Pazartesi, Mart 1, 2021

Binance Coin, Bitcoin’i Beklemeyebilir!

2021, kripto para piyasası için anıtsal bir yıl oldu. Bitcoin, 6 ay kadar önce oldukça imkansız görünen fiyat aralıklarını geçti ve hala yeni zirveleri kovalıyor.

Piyasadaki mevcut duyarlılık ve yükseliş ivmesi göz önüne alındığında, altcoin piyasasının da geçen hafta fiyat tablolarında yükselmeye karar vermesi şaşırtıcı değil. Binance Coin, piyasanın altcoinleri arasında en eski veya en büyük piyasa değerine sahip olmasa da, BNB son aylarda muazzam bir büyümeye tanık oldu.

Binance Coin fiyatı yılın başlangıcındaki değeriyle karşılaştırılırsa, büyüme ezici bir şekilde belirgindir. BNB, iki aydan kısa bir sürede yüzde 327’nin üzerinde değer kazandı. Bu büyüme aynı zamanda madalyonun Bitcoin gibi büyük kriptoların fiyat hareketlerinden tamamen ayrılıp ayrılmadığı ve boğa koşusunun oldukça bağımsız olup olmadığı gibi sorulara da yol açtı.

Ayrışma belirtileri olsa da, cevap biraz daha karmaşık kalıyor. Altcoinler her zaman listelerde Bitcoin’in kaderine bağlı olsa da, yakın geçmişte, belirli zamanlarda Ethereum, Chainlink vb. gibi popüler altcoinlerin bağımsız hareketler sağladığını gösterdi. Bu durumun aynısının mevcut piyasa senaryosu göz önüne alındığında, BNB için de geçerli olduğu iddia edilebilir.

Bununla birlikte, ayrışma adı verilen fenomene daha yakından bakıldığında bazı uyarılar vardır. Kripto para farkındalığı ve kabulündeki genel artışa rağmen, piyasa oldukça spekülatif.

Bitcoin on yıllık bir geçmişe sahip, ancak yine de öncelikle spekülatif bir piyasada işleyen bir yatırım aracıdır. Böyle bir ortamda, kripto piyasası FOMO ve FUD tarafından dikte edildiği sürece, popüler cirolar vb. Gibi harici uyaranlarla birlikte altcoin piyasası çok bağımsız olmaz. Bitcoin’in duygusu kaçınılmaz olarak birçok altcoin’i yapar veya bozar.

Binance Coin Verileri

Binance Coin gibi kriptolar için kendilerini içinde buldukları senaryo oldukça ilginç. Bir değişim belirteci olarak, BNB’nin temel amacı, belirli bir havayolunun kullanıcılarına verilen sık uçan yolcu millerine veya puanlarına benzer bir sistem olan Binance’de BNB kullanan kullanıcılar için bir ödül sistemi ile ilgilidir. Bununla birlikte, BNB gibi borsa jetonları artık hisse senedi gibi işlev görüyor ve zamanla fiyatının artmasına ve değerlenmesine neden oluyor.

Bu teknik ve işlevsel farklılıklara rağmen, BNB kendi başına rallileri sürdürdü.

Ek olarak, büyük adreslerin BNB biriktirmeye devam etmesi, madeni paranın fiyatı için olumlu bir işarettir. Verilere göre balinalar, yüksek değerine rağmen kripto para birimini desteklemeye devam ediyor. Bu, birçok büyük adresin, büyük fiyat düzeltmelerine düşmeden BNB’den daha fazla fiyat keşfi beklemeye devam ettiğinin bir işareti olarak alınabilir.

Veriler ayrıca, 6 ay önce 100.000’den fazla token içeren 26 BNB adresi olduğunu, yazarken şu sıralar 47 civarında olduğunu vurguladı. Bununla birlikte, ağ verileri, aktif adreslerin şu anda hareket halinde olan hareketsiz belirteçleriyle birlikte artmakta olduğunu da göstermiştir.

Bitcoin ile ilgili olarak BNB için ne dereceye kadar bir ayrışmanın gerçekleştiğini belirlemek zor olsa da, yukarıda belirtilen faktörlerin Binance Coin için son derece yükseliş senaryosu oluşturduğu iddia edilebilir. Ve yakın geçmişte gösterildiği gibi, ileriye dönük olarak, BNB boğa koşusunu tetiklemek için Bitcoin’e bakmıyor olabilir.

Binance Coin (BNB) fiyatı an itibariyle$ 210.56dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98