Cuma, Kasım 27, 2020

Binance CEO’su: “DeFi kalmak için burada olacak”

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, çoğu DeFi projesinin balonlaşma belirtileri göstermesine rağmen, merkezi olmayan finansmanın kalacağını söyledi.

Rus haber ajansı RBC ile 17 Kasım’da yaptığı röportajda Zhao, “birçok DeFi projesinin halihazırda bir balonlaşma durumunda olduğunu ve DeFi sektöründe bazı balon işaretleri olduğunu, ancak bu, DeFi’nin sonunda ortadan kalkacağı anlamına gelmediğini” savundu.

Zhao, DeFi endüstrisinin büyük bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu söyleyerek, endüstrinin mevcut Bitcoin (BTC) rallisinin ortasında bile popüler olmaya devam ettiğini belirtti. Binance CEO’su, ilk kripto para tekliflerinin 2017’de “baloncuklar” olarak da anıldığını, ancak Binance dahil olmak üzere bazı ICO tabanlı projelerin hala faaliyette olduğunu açıkladı:

Şirketler yeni tokenler yaratır ve bunları ödül olarak verir. Bu uzun bir hikaye değil. Ama DeFi’nin kalıcı olacağını düşünüyorum. Şu anda bile DeFi, Bitcoin yükselirken bile popülerliğini koruyor. DeFi’nin büyük bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyoruz. “

Öte yandan Zhao, verim çiftçiliği ve DeFi likiditesi yoluyla sunulan teşviklere rağmen, bazı DeFi projelerinin “uzun ömürlü olmayabileceğini” öne sürdü.

Aynı zamanda Zhao, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin en iyi para biçimi olduğunu ve kripto para birimlerinin “dünya çapında milyonlarca insan için özgürlük parası olduğunu söyledi. CEO, kripto para piyasasının şu kadar büyüme potansiyeline sahip olduğunu tahmin ediyor. Yüzde 100.000 ve dijital varlıklar yasal para birimlerinden daha yaygın olacak.

Binance CEO’su, sektörün kitlesel ilgi görmesinin önünde bazı engeller olduğunu söyledi. Zhao, Ağustos ayında merkezi olmayan borsaların daha kullanıcı dostu hale gelene kadar merkezi borsaların popüler kalacağını öne sürdü.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 16,811.09dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09