Cumartesi, Ocak 16, 2021

Binance CEO’su CZ’nin Türkiye Planları

Binance

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de gerçekleşen B2B etkinlikte geleneksel finansal kuruluşlardan ve kamu sektöründen takım elbiseli insanlar, kapüşonlu hırka giymiş bir adamla fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. Evet o adam Binance CZ’ydi.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao olan bu adam, 19 Kasım’da İstanbul’da düzenlenen Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ne katıldı. Geçtiğimiz ay, BlockShow Asya 2019’a katılan ve sahte haberler ile uğraşan CZ için yoğun bir ay oldu.

CZ, kongredeki konuşmasında Türkiye’nin kripto alanında en hızlı büyüyen ülkelerden biri olduğunu belirtti ve Binance’in Türk Lirası desteği eklediğini duyurdu.

Binance CZ

Türkiye için planınız nedir? Neden şimdi?

CZ: Hedefimiz, Türk topluluğunun çıkarlarına en iyi şekilde hizmet etmek ve taleplerine karşılık vermektir. Türk topluluğu için daha fazla hizmet geliştirmeye çalışıyoruz ve yakında bu hizmetleri başlatacağız.

Türk topluluğu, blockchain konusunda yüksek bir anlama kapasitesi gösterdi. Büyük bir ilgi var. Binance, artık yasal paradan kriptoya işlemlere izin veriyor. Yerel iş ortağımız Papara’ya yardımcı olmak için Binance.com’da TRY işlemlerini başlattık.

Huobi gibi diğer kripto borsalar, Türk pazarına girerken uyumluluk ile ilgili planlarını öne çıkarıyorlar. Sizin de böyle planlarınız var mı? Yerel bir yasa düzenleyici ile görüştünüz mü?

CZ: Yasal uyumluluğu oldukça ciddiye alıyoruz. Hükümetler ile çalışmak, sürdürülebilir bir sektör inşa etmede ve daha fazla yaygınlık sağlamada kilit bir rol oynar. Geliştirme süreçlerimizde her zaman yerel yasa düzenleyiciler ile çalışıyoruz.

Yerel kullanıcılar için tasarlanan dijital cüzdan Papara ile iş birliği, ilk adımınız oldu. Türk kullanıcılar artık Binance üzerinde Papara dijital cüzdanları ile doğrudan BTC, ETH ve XRP alabilirler. Binance’in Türkiye’de atacağı ikinci adım nedir?

CZ: Çok yakında Binance’e doğrudan Türk Lirası Banka Havalesi yapılabilecek. Ayrıca Binance.com’a Türk Lirası pariteleri ekleyeceğiz. Bunun haricinde Türkiye’ye gerçekten yatırım yapmak istiyoruz. Ayrıca ekip arkadaşlarımızın sayısını önümüzdeki 3-6 ay içerisinde 10-20 kişi artırmayı planlıyoruz. Kripto para sektöründe bir iş arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yol haritanızda banka veya borsa gibi yerel bir iş ortaklığı yer alıyor mu?

CZ: Bu bölgede bazı girişim ve ortaklar üzerine çalışıyoruz. Şimdiden fazla bilgi veremeyeceğiz fakat, takipte kalın.

Türk Lirası cinsinden kripto satma planınız var mı? Varsa ne zaman?

CZ: Evet, Türk kullanıcılar 15 Kasım’dan itibaren yasal para kanalımızı kullanarak kripto para alıp satabilecek. Ayrıca denetimli ve güvenli bir ödeme sağlayıcısı olan Papara ile, kullanıcıların TRY kullanarak BNB, BTC, ETH, XRP ve BUSD satın almalarına olanak sağlamak için iş birliği yaptık.

Türk pazarına bakış açınız nedir? Size burada avantaj sağlayacak ve zorluk çıkaracak şeyler nelerdir?

CZ: Türkiye, kriptoya en büyük talebi ve en hızlı büyüyen ilgiyi gösteren, canlı ülkelerden biri. Binance olarak en iyi ürünü, en istikrarlı borsa platformunu, yerel dil destekli müşteri hizmetleri ve en düşük ücretler ile sunmaya çabalıyoruz.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18