Çarşamba, Nisan 14, 2021

Polis baskını iddasını yalanlayan Binance CEOsu rakip borsalara sert konuştu!

Binance Ceosu

Binance CEOsu Changpeng Zhao, kripto para gündemine bomba gibi düşen Binance ofisinin polis tarafından basılarak kapatıldığı iddilarını kabul etmedi. Zhao, Çin’deki bazı rakiplerinin Binance hakkında sahte haberler yaymak için para ödediğini iddia etti.

Binance’in Çin’in Şangay şehrinde bulunan ofisinin polis tarafından basılarak kapatıldığına ilişkin haberi kripto para gündemine bomba gibi düştü. Haberde, söz konusu ofiste Binance CEOsu Changpeng Zhao gibi üst düzey yöneticilerle birlikte 50-100 kadar çalışanın bulunduğu, baskın sonrası üst düzey yöneticiler ile bazı çalışanların Singapur ofisine geçerken bazılarının ise Çin’de çalışmaya başladığı iddia ediliyordu.

Binance CEOsu Changpeng Zhao, iddialara çok sert karşı çıktı ve ilk olarak “Polis yok, baskın yok, ofis yok. Umarım bu sahte haber sitesindeki haberi okumak için para ödememişsinizdir.” dedi.

Bu açıklamanın ardından çarpıcı bir iddiada bulunan CEO, “Çin’de ofisleri olan borsaların yarısının Binance hakkında sahte haber yaymak için haber sitelerine ve kanaat önderlerine ödeme yaptığını biliyorum.” ifadelerini kullandı.

Zhao’nun sözünü ettiği borsalar Huobi, OKEx, Gate.io ve KuCoin’di.

CZ ayrıca bir de öneride bulundu ve şöyle dedi:

“Kripto para projeniz için para topladığınızda birazını sahte haberle savaşmak için ayırın. Bunu yeni kripto para girişimcilerine verdiğim tavsiyeler listesine ekleyeceğim.”

Binance CEOsu Açıkladı Türk Lirası Sezonu Başlıyor!

Lider küresel kripto para borsası Binance bugün global ve Türk kullanıcılarını, Kripto Alım ve Satım platformundan yerel para birimiyle doğrudan kripto para satın alınmasına imkan tanıyan TRY geçiş kanalının ön açılışıyla karşılıyor.

Binance, Türkiye merkezli Papara ile ortak çalışacak. Papara, kullanıcıların 16 farklı Türk bankasından havale yaparak TRY ile BNBBTCETHXRP ve BUSD satın almasına olanak tanıyan yasal düzenlemeye tabi ve güvenli bir ödeme servis sağlayıcısı.

Binance yaptığı bu iş birliğiyle birlikte dünyanın en büyük altcoin borsasına, Türk Lirası imzası da bırakacak.

Binance CEO’su Cz (Changpeng Zhao) “Türkiye, kriptoya karşı hızla artan bir ilginin ve en yüksek taleplerden birinin görüldüğü çok hareketli bir ülke.Türkiye geçtiğimiz yılda ülkenin ekonomik belirsizliklerle karşı karşıya kalmasının ardından hızla kripto paraları benimsedi. Bu da küresel ekonomik piyasalarla korelasyon gösteriyor fakat Türkiye’deki oran komşusu olduğu Avrupa ülkelerinin iki katı”.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberleri ‘ni Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.76
  THYAO.IS₺11.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.32
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.20