Binance, CBDC ile İlgili Uyarı Yaptı

binance
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance CEO’su Changpeng Zhao Pazartesi günkü röportajında, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi kripto para birimlerinin Çin’in Dijital Yuanı gibi daha kısıtlayıcı dijital para birimleriyle “bir süre” birlikte var olacağını söyledi.

Zhao’ya göre, Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin bazı temel özellikleri – kullanım özgürlüğü ve sınırlı arz – merkez bankası dijital para birimleri tarafından sunulmayacak.

Zhao:

Günün sonunda, bunlar kullanıcıların önemsediği temel özelliklerdir

Zhao, iki tür dijital varlık arasındaki farkların, merkez bankası tarafından verilen para birimlerini kripto endüstrisindeki insanlar için çekici hale getirebileceğini söyledi ve şunları ekledi:

Merkez bankası dijital para birimlerinin çoğu kendilerine bağlı çok fazla kontrole sahip olacak

ABD doları gibi bir itibari para biriminin aksine, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin sınırlı bir arza sahiptir, bu da dünyada hiçbir zaman 21 milyon Bitcoin’den fazla olmayacağı anlamına gelir. Birçok kripto destekçisi, Bitcoin’in fiyat felaketine karşı potansiyel bir koruma olarak ortaya çıkabileceğini öne sürerek, para basımıyla desteklenen enflasyona işaret ediyor.

Zhao’nun CBDC’ler hakkındaki yorumları, ABD’nin CBDC planlarını ilerletmesi ve kar amacı gütmeyen Digital Dollar Project’in Pazartesi günü beş tane test dijital dolar programını duyurmasıyla birlikte geldi.

Önümüzdeki 12 ay boyunca testlere devam etmek için kuruluş, 2019’dan bu yana bir CBDC geliştirmede İsveç merkez bankasıyla ilgilenen bir şirket olan muhasebe devi Accenture ile iş birliği yaptı. Yeni dijital dolar çabalarına rağmen, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell geçen hafta bir dijital doları doğru şekilde elde etmenin ilk olmaktan çok daha önemli olduğunu yineledi.

Powell daha önce, kullanıcı gizliliği ve güvenliği gibi CBDC ile ilgili önemli endişeleri özetlemişti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!