Çarşamba, Nisan 14, 2021

Binance Algorand (ALGO) isimli Altcoin (Tokene) Destek Verdi

Binance Algorand (ALGO) Desteği – Büyük kripto para borsaları öncüsü olan Binance; beklenmedik bir açıklama yaparak Algorand (ALGO) adlı bir tokene destek vereceğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan Algorand (ALGO) adlı token kısa sürede büyük ilgi çekmeyi başardı. Kripto para borsaları lideri olan Binance Algorand (ALGO) isimli altcoin ‘i destekledi. Huobi ve Coinbase Custody gibi platformlar da Algorand (ALGO) altcoin ‘i desteklemeye başladı.

Algorand (ALGO) Nedir?

binance algorand (algo)

Proof-of-stake (PoS) algoritmasıyla çalışan Algorand (ALGO) henüz sabit bir fiyata kavuşabilmiş değil. Şimdilik oldukça dalgalı bir pazarı bulunan Algorand (ALGO) fiyatı an itibarıyla 2.52 dolar gibi bir fiyata sahip.

Silvio Micali tarafından kurulan, Steven Kokinos’un CEO’luğunu, Sean Ford’un ise COO’luğunu üstendiği Algorand (ALGO)’nun epey parlak bir ekibe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

binance algorand (algo)

Algorand projesinin amacına gelecek olursak Algorand’ın günümüz Blockchain sektöründeki güvenlik, ölçekleme ve merkezsizlik ile ilgili sorunları çözmeye çalıştığını söyleyebiliriz. Peki tüm bunların yanı sıra Algorand adlı projenin en çok dikkat çeken özellikleri nelerdir?

Binance Algorand (ALGO) Desteği Farkı

Algorand ağında PoS kullanıldığı için ağda çok fazla elektrik tüketimine gerek kalmıyor. Ağdaki gelecek bloğu doğrulama işi herhangi bir madenciye değil tüm Algorand topluluğuna ait. Dolayısıyla ağın bu bağlamda epey güvenli olduğu düşünülüyor. PoS sistemi kullanıldığı için ağın birkaç madencinin tekeline düşmek veya merkezileşmeye başlamak gibi bir ihtimali de bulunmuyor.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.28
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.28
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.26