Binance, Ağır Cezalarla Karşı Karşıya Kalabilir!

Binance (BNB)
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa, yakın zamanda piyasaya sürdüğü hisse senedi tokenleri ile birlikte ilgili belgeleri yayınlayamadı.


Binance’in geleneksel piyasaları, kripto para birimi alanıyla kesirli hisse senedi tokenleri biçiminde köprü kurma girişimleri, Almanya’nın finans düzenleyicisinin dikkatini çekti. BaFin olarak da bilinen Federal Mali Denetleme Kurumu Çarşamba günü, dünyanın en büyük kripto para borsasının, eşlik eden bir yatırımcı broşürü olmadan güvenlik izleme belirteçleri başlattığı için ağır cezalarla karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı.

Binance, Pazartesi günü Apple, MicroStrategy ve Microsoft için hisse senedi tokenlerini piyasaya sürdü ve bu ayın başlarında piyasaya sürülen Coinbase ve Tesla gibi tokenlere ekledi. Borsa, Binance’in belirteçler için tam finansal destek sağladığını iddia ettiği “dayanak menkul kıymetlerin saklama portföyünü” elinde tutmak için Alman hisse senedi şirketi CM-Equity AG’yi kullanmıştı.

Düzenleyici, Binance’in piyasaya sürdüğü hisse senetlerinden herhangi biri için bir yatırımcı broşürü sağlamadaki başarısızlığının Avrupa Birliği menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini ve Binance’in 5 milyon Euro para cezasına çarptırılabileceğini söyledi.

“BaFin, Binance Almanya’nın Almanya’daki hisseleri gerekli prospektüsleri sunmadan ‘hisse jetonları’ şeklinde sattığından şüphelenmek için gerekçelere sahip,” dedi.

Düzenleyici,“Menkul kıymet yatırımlarının yalnızca gerekli bilgilere dayalı olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini lütfen unutmayın” sözlerinide açıklamasına ekledi.

Binance, açıklamasında şunları söyledi:

“Binance olarak uyumluluk yükümlülüklerini çok ciddiye alıyor ve faaliyet gösterdiğimiz her yerde yerel düzenleyici gereklilikleri yerine getirmeyi taahhüt ediyoruz. Herhangi bir sorunu ele almak için düzenleyicilerle birlikte çalışacağız.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!