Salı, Nisan 20, 2021

BIMAS, PETKM, TUPRS, KOZAL, TAVHL, VESTL Hisse Önerileri Ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST100 endeksi gün içinde satıcılı seyretti ve günü 1,530 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 27.7 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 30 hisse değer kazandı, 67 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.69 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda güçlü seyir sürüyor.

Küresel piyasalarda aşı ve mali teşvik paketi iyimserliği fiyatlanırken, tahvil faizlerindeki yükselişin ivme kaybettiği görülüyor. Sektörel fiyatlamalara baktığımızda daha önce de sıklıkla bahsettiğimiz gibi ekonomik toparlanma teması ağır basıyor. Yıl başından bu yana döngüsel sektörler güçlü performans gösterirken, özellikle Avrupa bankalarındaki yükseliş dikkat çekici. Dün de ABD’de teknoloji endeksi Nasdaq negatif tarafta kapanırken, Dow tarihi rekorunu yeniledi. S&P500 endeksi ise teknoloji ağırlığı sebebiyle yatay kaldı. Öte yandan Avrupa’da başta Almanya olmak üzere endekslerde %3’e varan yükselişler görüldü, bankalarda da ralli devam etti. Geldiğimiz noktada bu hafta ABD’de takip edeceğimiz tahvil ihaleleri ve enflasyon verileri dalgalanma yaratsa da ana temayı bozmayacağını düşünüyoruz. İçeride ise kurdaki yükseliş endeks üzerinde de baskı yarattı. ABD tahvillerindeki yükselişin ilk olarak TL gibi gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinde baskı yaratması beklenen bir durum ancak bu durumun geçici olmasını bekliyoruz. 18 Mart TCMB faiz kararı bu aşamada önemli olacaktır, piyasa beklentileri 100 baz puan artırım olacağı yönünde.

BIST-100 endeksinin güne tepki alımlarıyla başlamasını bekliyoruz. 1,525 kısa vadeli desteği üzerinde tutunan endekste 1,550-1,570 direnç bölgesi olarak korunuyor, 1,525 altında ise nakde geçiş algısı güçlenebilir. 1,490-1,500 diğer destek bölgesi olarak takip edilmelidir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne tepki alımlarıyla başlamasını bekliyoruz.
 1,525 kısa vadeli desteği üzerinde tutunan endekste 1,550-1,570 direnç bölgesi olarak korunuyor, 1,525 altında ise nakde geçiş algısı güçlenebilir. 1,490-1,500 diğer destek bölgesi olarak takip edilmelidir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketler görmemiz halinde 1.635 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. Bu seviyenin üzerinde 1.650 ve 1.675 seviyeleri direnç olarak takip edilmelidir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.600 seviyesini önemli destek olarak izliyoruz. Bu seviyenin altında satışların hızlanması beklenebilir. 1.580 ve 1.550 aşağıda diğer destek seviyeleri olarak takip edilmelidir.

BIMAS, PETKM, TUPRS, KOZAL, TAVHL, VESTL

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (9.03.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.
USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺25.10
THYAO.IS₺11.60
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺14.96