Salı, Mart 2, 2021

BIMAS, MPARK, TTKOM Hisse Önerileri Ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne pozitif bir seyirle başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında kar satışlarıyla geriledi ve günü 1,546 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 31.5 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 36 hisse değer kazandı, 63 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.37 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı piyasalarda ise negatif bir seyir izleniyor.

ABD’de hisse endeksleri dünü negatif tarafta kapatırken, Avrupa’da endekslerde görece pozitif seyir izlendi. Geçen haftadan bu yana ABD’de varlık alım programı tartışmaları, enflasyon beklentileri ve 10 yıllık tahvil faizindeki yükseliş dikkat çekerken, FED başkanı Powell yaptığı açıklamalarla bu tarafta yatışma sağladı. Powell, varlık alım programının azaltılması için doğru zaman olmadığına işaret ederken, özellikle 2013 yılındaki gibi erken çıkış stratejisinden ders alındığını ifade etti. Hafta içinde bazı FED üyelerinin açıklamalarının aksine ABD ekonomisinin hedeflerden uzak olduğunun da altını çizdi. Bu açıklamalarla tahvil faizlerinde gerileme görüldü. Öte yandan ABD’de beklenen mali teşvik paketine ilişkin detaylar haber akışında yer buldu. Biden, salgınla mücadele ve ekonomiye destek için 1,9 trilyon dolar tutarında destek paketi açıkladı. Bugün ise içeride TCMB beklenti anketi, ABD’de ise sanayi üretimi, kapasite kullanım oranı, tüketici güven endeksi gibi veriler açıklanacak.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste kısa vadede oluşan ivme kaybı beklentimize paralel ve gayet normal. Bu aşamada 1,535- 1,520 destek seviyeleri iken 1,520 zarar-kes seviyesi olarak takip edilebilir. Dolar bazında 213 seviyesine kadar yükselen endekste, 2 senenin en yüksek seviyesinden gelen kar satışları normal karşılanmalıdır.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste kısa vadede oluşan ivme kaybı beklentimize paralel ve gayet normal. Bu aşamada 1,535-1,520 destek seviyeleri iken 1,520 zarar-kes seviyesi olarak takip edilebilir.
 Dolar bazında 213 seviyesine kadar yükselen endekste, 2 senenin en yüksek seviyesinden gelen kar satışları normal karşılanmalıdır.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Şubat vadeli endeks kontratı 1.725 seviyesini aşmakta zorlanıyor. Açılışın ardından yukarı yönlü denemeler görmemiz halinde 1.725 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.725 üzerinde 1.750 seviyesi hedef olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.690 yukarı yönlü trendin devamı açısından önemli destek olarak izlenmelidir. O nedenle bu seviyeyi kısa vadeli işlemler için zarar-kes seviyesi olarak izliyoruz. 1.675 ve 1.650 diğer destek seviyeleri olarak takip edilebilir.

BIMAS, MPARK, TTKOM

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (15.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.86
THYAO.IS₺14.81
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.98
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.19