BIMAS, MPARK, TMSN Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST-100

Haftanın son işlem gününde %0,26 oranında değer kazanan endeks günü 1.542 seviyesinden kapattı. Aylık ortalamasının üzerinde tutunan endekste göstergelerin de eşik seviyelerin üzerinde kısmi güçlenme eğilimi gösterdiklerini izliyoruz. Ancak, işlem hacminin (Cuma günü işlem hacmi 25,2milyar TL olarak gerçekleşti) görece düşük kalması yukarı yönlü hareketleri sınırlayabilir. Bu kapsamda, endeksin bugün 1.532 – 1.555 arasında yatay hareket edebileceğini düşünüyoruz.

BIST-30 Kontratı

Geçen hafta genelinde düşüş trendi etrafında yön arayışında olan kontrat, cuma günü söz konusu trendin üzerinde kapattı. Göstergelerde ise güçlenmenin bir miktar belirginleştiğini izliyoruz. Ancak, kontratın henüz 50 günlük ortalamasının üzerinde kalıcılık sağlayamadığını izliyoruz. Dolayısıyla, kontratın yeni bir yükseliş dalgasına girmesi için söz konusu ortalamadan uzaklaşması gerektiğini, seviye olarak da 1.650 direncinin kırılması gerektiğini düşünüyoruz. Diğer yandan, göstergelerdeki toparlanma eğilimi ile birlikte kontrat geri çekilmelerde destek bulabilecekken, şu aşamada 1.618 – 1.650 bant hareketi olarak izlenebilir.

BIMAS, MPARK, TMSN

Kaynak: Ziraat Yatırım Günlük Teknik Bülten – (8.03.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!