Çarşamba, Ocak 27, 2021

BIMAS, EREGL, GARAN, TTKOM Hisse Önerisi

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Hisse Öneri Portföyü – Güncelleme

Hisse öneri portföyümüzü hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre öneri portföyümüzden %10 ağırlıklı Otokar’ı (OTKAR) çıkartırken, Türk Telekom’u (TTKOM) %5 ağırlıkla öneri portföyümüze ekliyoruz.

Ek olarak, portföyümüzde yer alan TOFAŞ’ın (TOASO) ağırlığını %10’dan %15’e yükseltiyoruz.

BIMAS, EREGL, GARAN, TTKOM, TOASO, TCELL, TUPRS, ULKER

PORTFÖYE EKLENEN

Türk Telekom (TTKOM): Pandemi döneminde evden çalışma ve uzaktan eğitim modellerinin yaygınlaşması sonucu artan data kullanımı Telekom sektörü şirketlerini olumlu etkilemeye devam etmektedir. Bu trendin devam edeceği beklentimiz ve hissenin son dönemde borçluluğunun azalmasına bağlı olarak finansman giderini azaltması ile hedef hisse fiyatına göre potansiyelini de göz önüne alarak Türk Telekom’u hisse öneri portföyümüze ekliyoruz.

PORTFÖYDEN ÇIKARILAN

Otokar (OTKAR): Hisse öneri portföyüne eklediğimiz tarihten itibaren %73,5 oranında getiri sağlayan Otokar, BİST100’e göre görece %43,3 oranında daha iyi bir performans sergilemiştir. Bu yükselişe bağlı olarak da hedef hisse fiyatımız aşılmıştır. Bu nedenle Otokar’ı hedef hisse portföyümüzden çıkarıyoruz.

Kaynak: Ziraat Yatırım Hisse Öneri Portföyü – (27.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.58
THYAO.IS₺12.63
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.48
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.34