BIMAS, BRSAN, DEVA, MPARK, NTHOL, VESTL Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BİST-100 – 1425 bölgesi önemini koruyor.

Haftaya başlarken temel görünümde iyimserliğe katkı sağlayabilecek ilave bir gelişme olmadıkça, haftanın ilk yarısındaki yükseliş denemelerinde 1425 bölgesinde kar satışı ve sınırlı düzeltme riskinin artabileceğini belirtmiştik. Kısa vadeli teknik aşırılaşma söz konusu bölgede mini bir düzeltmeyle sonuçlanırken, yeni günde sınırlı tepki alımlarıyla tekrar aynı bölgeye yönelim beklenebilir. Ancak 1425-1430 bölgesinde gün içi sınırlı kar satışı riskinin gündemde kalmasını beklemekteyiz. Olası düzeltmelerde 1410-1400 aralığını ilk aşamada destek bölge olarak izlemekteyiz.

VİOP Endeks30 – Gün içi kar satışlarıyla tepki yükselişi kısmen tempo kaybetti.

Endeks30 Haziran vade kontratta kapanış 1491,25 seviyesinde, akşam seansında kapanış ise 1488,75 seviyesinde gerçekleşti. 1450 bölgesi üzerinde yeniden pozitif eğilime geçen kontratta bu eğilimin korunması adına 1480 bölgesinin korunması gerektiğini düşünüyoruz. Haziran vade kontratta güne sınırlı tepki alımlarıyla başlanmasını bekliyoruz. Açılış sonrasında tepki alımlarının ivme kazanması adına 1496-1500 bölgesinin aşılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu takdirde 1510-1530 bandına yönelik bir trade alanı açılabilir. Söz konusu direnç bölgenin aşılamadığı görünümde, 1490 bölgesi altında kalınması halinde ise gün içi zayıflık artabilir.

BIMAS, BRSAN, DEVA, MPARK, NTHOL, VESTL

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni – (5.05.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!