Salı, Nisan 20, 2021

Bill Gates’ten Bitcoin yatırımcılarına kritik uyarı!

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Elon Musk’ın yatırım stratejisini takip ederek Bitcoin (BTC) almak isteyenleri uyardı. Bloomberg’den Emily Chang ile konuşan Gates, Musk’ın sıradan yatırımcıların yapamayacağı sofistike yatırım yönetimi tekniklerine erişimi olduğunu öne sürdü.

Gates, sadece bir tweet nedeniyle Bitcoin fiyatının değer kaybetme eğilimi hakkında sorulduğunda (Elon Musk’ın kendi sosyal medya paylaşımlarına atıfta bulunarak), Musk’ın bu tür piyasa düşüşlerinden muhtemelen kaçtığını söyledi.

Açıklamasında;

“Elon’un tonlarca parası var ve son derece sofistike, bu yüzden Bitcoin yatırımının sadece değer kaybettiğini ve kazandığını düşünmüyorum.”

23 Şubat’ta Bitcoin’in fiyatı, Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde BTC satın aldığını açıklamasından sadece iki hafta sonra, 58.258 dolardan 46.624 dolara yüzde 20 düştü. Öte yandan kripto para birimlerinin küresel piyasa değerinden 400 milyar dolar silindi.

İlginç bir şekilde bu düşüş, Musk’ın Bitcoin ve Ether (ETH) fiyatlarının “yüksek” olduğunu söylemesinden saatler sonra gerçekleşti.

Gates, ortalama bir yatırımcının Musk’ın çılgın piyasa hareketlerini körü körüne izlemesinin bir hata olacağını, milyarder olmayanların dikkat etmesi gerektiğini söyledi:

“Bitcoin’in yükseleceğini sanmıyorum ve bence Elon’dan daha az paranız varsa dikkatli olmalısınız. “

Gates, dijital para birimlerinin kötü bir şey olmadığını, ancak şeffaf, geri alınabilir ve merkezi olması gerektiğini düşünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96