Perşembe, Şubat 25, 2021

Bill Gates’in, Bitcoin Hakkındaki Fikri…

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates de Bitcoin (BTC) hakkında yorum yapan isimlere katıldı. Gates yaptığı açıklamada, BTC para biriminin yaygınlığı sorulduğunda tartışmanın dışında kalma girişimine dikkat çekti.

CNBC’nin Squawk Box programına katılan Gates, Bitcoin’e yatırım yapmadığını ve herhangi bir fiyat hareketi tahmin etmek istemediğini söyledi.

Gates, “Bitcoin sahibi değilim, olumsuz bir fikrim yok. Bitcoin konusunda tarafsızım” dedi. “Bitcoin hakkındaki fikir ne olursa olsun, fiyat yükselebilir veya düşebilir. Geleceği tahmin etmenin bir yolu yok.”

Microsoft’un kurucu ortağı, gelişmekte olan birçok ülkenin “vergiden kaçınma veya yasadışı faaliyet” için dijital para birimlerini kullandığını ima etti. Şimdi, Bill & Melinda Gates Vakfı aracılığıyla yaptığı yardım çalışmalarında, “parayı dijital forma koyduklarını” ve “kimin ne yaptığını tam olarak gördüklerini” söyledi.

Gates’in önceki sözleri, kripto para birimi işlemlerinin anonimliğini eleştirdiği ve bu para birimini ilaç alıcılarıyla ilişkilendirdiği 2018 Reddit AMA’sını içeriyordu. Microsoft’un o zamanki kurucu ortağı, teknolojiden kaynaklanan “doğrudan ölüm nedeni” ifadesini kullanıyordu.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,243.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.84
  THYAO.IS₺13.11
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.34
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.33