Çarşamba, Ocak 20, 2021

BiLira Kripto Para birimi Geliyor! Açılış Etkinliği Yapıldı.

BiLira kripto para birimi yatırımı ve fiyatı çok merak ediliyor. Yatırım dünyası genişledikçe alıcısı da bilinçleniyor. Türkiye’de özellikle son dönemlerde kriptopara on hamlelerden biri de yerli üretim ve sabit coin olan BiLira kripto para birimi oldu.

BiLira kripto para birimi

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin blokzincir tabanlı ve Türk Lirası’na endeksli stabil kripto para birimi BiLira’nın lansman etkinliği yapıldı. Etkinliğe finans dünyasının global ve lokal çapta önemli isimleri katıldı.

Herkesin geleceğin finans dünyasında eşit haklara sahip olması ve merkeziyetsiz internet – dağıtık finans ürünleri ile bağlantı kurabilmesi amacıyla geliştirilen BiLira kripto para birimi’nın lansmanı 23 Aralık 2019 tarihinde, üç kurucu ortağı olan Sinan Koç (CEO), Murat Fırat (CTO) ve Vidal Arditi’nin (COO) ev sahipliğinde, Inkube Blockchain Hub organizatörlüğünde gerçekleştirildi.

BiLira Kripto Para Biriminin Fiyatı Ne Olacak?

BiLiranın fiyatı nedir? – BiLira kripto para birimi için fiyat sabit. BiLira kullanıcılarına her zaman, 1 Türk Lirası karşılığında hizmet sağlıyor. Ethereum ağı üzerine kurulu ilk Türk stabil kripto para birimi olan BiLira, tüm ERC-20 standart dijital cüzdanlarla uyumlu altyapıya sahip.

BiLira kripto para birimi Satın Alımı ile Büyük Bankalar Kripto Sektörüne Dahil Olacak mı?

Şu aşamada aralarında Garanti BBVA; VakıfBank, Fibabanka, TurkishBank’ın yer aldığı Türkiye’nin önde gelen bankalarıyla da çalışan proje, Aralık ayı başında aldığı yatırım desteği ile finans dünyasında adını duyurdu ve o günden bu yana geçen sınırlı zamanda 1,139,142.2401 TRYB dolaşıma girdi.

“Blokzincir teknolojisine Türkiye’den başarı hikayeleri eklemek istiyoruz”

Konuyla ilgili olarak BiLira CEO’su Sinan Koç yukarıdaki açıklaması ile BiLira kripto para birimi’nın stabil kriptopara birimi geliştirme teknolojisinin altında yatan temel misyonunu açıkladı.

Koç, ayrıca “Öncelikli amacımız geleceğin merkeziyetsiz finans kavramını önce Türkiye’ye anlatmak; sonra Türk Lirası’na teminatlı BiLira kriptopara birimi ile kullanım pratikleri kazandırmak ve bu ekosistemle köprü kuracak yollar açmak. Bu sayede geleceğin finansı hayatımıza girdiğinde ülkemizin buna hazır olmasını sağlamak” ifadeleri ile BiLira kripto para birimi takımının bakış açısını öetliyor.

Kripto Para Birimleri Ekonomiyi Güçlendirecek!

bilira kripto para

Gelecekte ekonominin; globalleşmiş, şeffaf, merkeziyetsiz bir finansal sisteme bağlanmak isteyen herkese, serbestçe dağıtılacağına ve herkes tarafından erişilebilir olacağına inanan BiLira, bütün insanlara finansal erişim sağlama amacından doğan vizyonunu katılımcılarla paylaştı. Kendinden bağımsız ve benzer fikirli ortakların katılımı ile yeni bir yapı altında, fiyat-istikrarlı kripto varlıkların yaratılmasını, geri kazanılmasını ve akışını yönetmek üzere güvenli bir ağ şeması oluşturmayı hedefliyor.

Tanıtım sunumu ve demosunun ardından, FTX Global COO’su Andy Croghan, BlockchainIST Kurucusu ve Direktörü Dr. Bora Erdamar ve BiLira CEO’su Sinan Koç’un bir araya geldiği panelde BiLira kriptopara birimi’nın özellikle Türk Lirası’na endeksli ilk stabil kriptopara birimi oluşu ve bu pratiklerin blokzincir teknolojisinde yaratacağı köprü görevinin önemi konuşuldu.

Blockchain Teknolojisi Tüm Dünyaya Yayılıyor

BlockchainIST Kurucusu ve Direktörü Bora Erdamar konuşmasında “Merkeziyetsiz Finans projelerinin hızla arttığı bu dönemde, dünyadaki pek çok merkez bankasının da kendi dijital paralarını geliştirmekte olduğunu görüyoruz. BiLira coin gibi stabil kriptopara projeleri merkezi ve merkeziyetsiz finans sistemleri arasında köprü oluşturabilme potansiyelleri açısından büyük önem arz ediyor” ifadelerini kullanıyor

BiLira, şu an listelendiği, Coiny Pro, FTX Global ve merkeziyetsiz Uniswap’ın ardından, farklı kripto para borsalarında da yer almak ve kullanıcılarına farklı dijital varlıklara karşı takas imkanı sunmak için de çalışmalarını sürdürüyor. Bu gelişmeler tamamlandıkça, kullanıcılar varolan itibari paralarını dijital bir ortamda bir varlığa çevirebilecek; bu parayı değer kaybetmeden birebir o dijital varlığın arkasında yatan itibari para birimine dönüştürmeyi deneyimleyebilecek. Günümüzde, takas, para transferi veya ödeme işlemi için ihtiyaç duyulan aracı kurum gerekmeden bu işlemleri yapmaya başlayabilen kullanıcı, kendi finansal varlıklarını yüzde 100 kendi kontrol edebilecek.

İtibari-teminatlandırılmış yaklaşım sunarak tasarlanan BiLira, çoklu üyelerden oluşan ağ ile çoklu likidite ve rezerv sağlamayı hedefliyor. Ters ibraz riski bulunmayan stabil kripto para birimi olarak geliştirilen Kripto Para sahip olduğu teknolojisinin odağına şeffaflığı koyuyor. Bu şeffaflık sayesinde tüm hareketlerin halk tarafından istendiği an takip edilmesi sağlanıyor. BiLira kriptopara birimi üzerinde yapılan tüm işlemler blokzincir takip sistemi olan Etherscan.io üzerinden takip edilebiliyor: https://etherscan.io/token/0x2c537e5624e4af88a7ae4060c022609376c8d0eb

BiLira kripto para birimi’nın geçtiğimiz hafta yayınlanan Whitepaper’a ulaşmak ve daha detaylı bilgi almak için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

https://coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.82
  THYAO.IS₺13.25
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.04
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.25