Biden’ın Fonları Kriptolara mı Gidiyor?

biden dayı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Joe Biden’ın ABD başkanı olarak görev süresi, Covid-19 salgınının sert etkilerini hafifletmek için halk üyelerine verilen teşvik kontrolleri gibi mali açıdan yoğun projelerle devam ediyor. Kısa süre önce çocukları, aileleri ve eğitim sektörünü hedef alan ekonomiye 1.8 trilyon hibe etme planlarını açıklamıştı.


Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, geçmiş zamanlarda yaptığı gibi potansiyel olarak bu tür bir hareketin karşılığını alabilir. Piyasa kapitalizasyonu 2 trilyon doların biraz üzerinde seyrederken, bu son nakit girişi ekosisteme sızabilir ve yükseliş eğilimi görebilir.

Başkan Biden, kendisini Amerikan vatandaşlarına sevdiren son derece iddialı projelere para harcamakla ün kazandı. Üç tur teşvik kontrolünden sonra ve şu anda dördüncüsü görüşülürken, Başkan Biden kısa süre önce mevcut altyapıyı ve sağlık hizmetlerini desteklemek için 1.8 trilyon dolarlık bir sosyal harcama planını açıkladı.

Biden bu bildiriyi 100. yıldönümünün arifesinde yaptı ve bu iddialı projenin büyük ölçüde ülkenin en zenginleri tarafından finanse edileceğini duyurdu. Fonun sadece bina için değil, aynı zamanda “daha iyi inşa etme ihtiyacı” için de tahsis edildiğini belirtti. Biden, ülkenin ilerleme yolunda olduğunu ve “tarihte büyük bir dönüm noktasında” olduğunu söyledi.

Para toplamak için Biden, ülkeden para kazanan dev şirketlerin ve varlıklı bireylerin “adil paylarını” ödemek için zamanın geldiğini öne sürdü. Başkan, şirketlerin büyük bir kısmı 2020’de sıfır gelir vergisi ödemeyi başardığı için, büyük şirketlerden ve şu anda vergi kaçıran varlıklı bireylerden tahakkuk eden vergilerin artırılması çağrısında bulundu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!