Biden Yönetimi Kripto Mevzuatındaki Boşlukları İnceliyor | Kripto Mevzuatı Geliyor mu? İşte detaylar…

biden dayı
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biden yönetimindeki yetkililerin, piyasadaki son dalgalanmanın ardından kripto para birimi mevzuatındaki “boşlukları” inceledikleri ve yakında yeni kuralların önerilebileceğinin sinyallerini verdikleri iddia ediliyor.

The Washington Post’u bilgilendiren ilgili kaynaklara göre, Beyaz Saray yetkilileri Bitcoin (BTC) gibi dijital varlıkların terörist faaliyetleri finanse etmek için kullanılıp kullanılamayacağını araştırıyor. Yetkililer ayrıca bireysel yatırımcıların dijital varlık piyasalarını yüksek fiyat dalgalanmalarından korumaları gerekip gerekmediğini düşünüyor.

Bitcoin’in geçen hafta 30.000 $ ‘a gerilemesi bir panik satış dalgasını tetikledi ve dijital varlık piyasaları sadece on günde 1 trilyon $’ ın üzerinde değer kaybetti. Kripto piyasası, Nisan ayında görülen zirveden neredeyse yarısını kaybetti.

ABD Hazine Bakanlığı’nın 10 bin doların üzerindeki tüm kripto işlemlerini IRS’ye bildirme faturası, düzeltmenin arkasındaki ana faktörlerden biri. Biden yönetiminin önümüzdeki yıllarda IRS görev gücünü ikiye katlama planı da yatırımcılar arasında endişelere neden oldu.

Washington Post, federal yasa koyucuların kripto fiyatlarındaki yüksek oynaklığın şu anda finans piyasasındaki istikrarı tehdit ettiğini düşünmediğini ancak risklerin izlenmesi gerektiğini belirtti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 37,414.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!