Beyaz Saray Teknoloji Danışmanı Bitcoin (BTC) Tutuyor!

Biden yönetiminin teknoloji ve rekabet politikası konusundaki baş danışmanı Tim Wu'nun, Bitcoin'de (BTC) yatırımı var!

tim wu
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biden yönetiminin teknoloji ve rekabet politikası konusundaki baş danışmanı Tim Wu, kripto para biriminde 1 milyon dolardan fazla tutarda, yakın zamanda dosyalanmış bir mali açıklamayı gösteriyor. Önde gelen bir büyük teknoloji eleştirmeni olarak bilinen uzman, geçmişte Bitcoin’in değerini sorgulamıştı.

Biden’ın En İyi Danışmanı Tim Wu Bir Bitcoin Milyoneri!

ABD Başkanı Joe Biden’in teknoloji danışmanı Tim Wu, Bitcoin’de bir milyoner. Politico bu haftaki makalesinde kişisel finansal açıklamasını alıntılayarak yazdı. Bildiri, belgeyi Beyaz Saray’dan talep eden Columbia Üniversitesi’ndeki Brown Medya İnovasyonu Enstitüsü tarafından yayına sunuldu.

Açıklamaya göre Wu, 1 milyon ila 5 milyon dolar arasında Bitcoin (BTC) ve 100.001 ila 250.000 dolar arasında Filecoin (FIL) tutuyor. Wu, merkezi olmayan kripto depolama hizmetleri sunan bir platformun kripto para birimine sahip. Resmi bilgiler ayrıca Wu’nun Bitcoin yatırımının finansal portföyündeki en büyük uzun vadeli yatırım olduğunu ortaya koyuyor.

Wu şimdi Ulusal Ekonomik Konsey’de başkana teknoloji ve rekabet politikası için özel bir asistan olarak hizmet ediyor. Mart ayında Columbia Üniversitesi’ndeki hukuk profesörü görevinden Beyaz Saray’a katılmak için ayrıldı. Büyük teknoloji şirketlerinin elinde artan gücün güçlü bir eleştirmeni olarak kabul ediliyor.

Timothy Wu, Biden yönetiminin kripto para politikasını şekillendirmede yer almıyor. İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan bir Beyaz Saray yetkilisi şunları söyledi:

Tim, finansal çıkarları nedeniyle genel olarak Bitcoin veya kripto para birimini içeren belirli konulardan men edildi ve bu tür konularda çalışmadı.

Tim, Bitcoin’e Şüpheyle Yaklaşıyordu!

Üniversite profesörü her zaman Bitcoin konusunda iyimser olmadı. Değerini sorgulayan Tim Wu, 2017’de buna “balon” adını verdi.

Wu bir makalesinde şunları söylemişti:

Bitcoin herhangi bir egemen tarafından desteklenmiyor ve bir hisse senedi veya tahvilin aksine, size Bitcoin’in kendisinden başka bir şey talep etmiyor.

Aynı zamanda bu “aldatıcı kalitenin” diğer birçok biçimi tanımladığını kabul etti. Günlük ödemeler için kullanılabilirliğinden şüphe etmesine rağmen, Bitcoin’in bir değer deposu olarak “iyi çalışma” potansiyelini fark etti.

BTC fiyatı yazının yazıldığı sırada yaklaşık 34.000 dolar ediyor. Buna göre Wu’nun varlıklarının 29 ila 146 gerçek Bitcoin arasında olduğu tahmin edilmekte. Beyaz Saray danışmanının Bitcoin yatırımı, yaklaşık 4 milyon ila 11,5 milyon dolar arasında olan varlıklarının yüzde 25 ila 43’ünü oluşturuyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 40,244.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!