Betterment Kripto Piyasasına mı Giriyor?

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Betterment yöneticisi Sarah Levy, şirketi ve kripto paralar hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Sarah Levy yaptığı açıklamalarda; “Kısa vadeli bir alım satım fırsatı yerine, portföyün daha küçük ama daha uzun vadeli bir satın alım ve onu elde tutma” dedi. Bu açıklamadan anlıyoruz ki şirket yapacağı yeni yatırımını gerçekten geleceği olan bir endüstriye yapmak istiyor. Kripto para endüstrisi ise anlaşılan onlara gerekli güveni vermiş.

Betterment

Betterment’in kriptoya yaklaşımı

Bir danışmanlık ve nakit yönetim hizmetleri sunan, yönetimi altında şuanda 30 milyar dolar olan Amerika Birleşik Devletleri Merkezli finans danışmanlık şirketi Betterment müşterileri için kripto yatırımlar yapma fırsatı sunacak.

Betterment CEO’su  ile yapılan ve bugün Yahoo Finance’de yayınlanan bir röportaja göre, kripto varlık ve dijital varlık alanında ki artan ilgiyi fark eden Betterment‘in müşterilerine portföylerine kripto ekleyebilecekleri araçlar ve çözümler sunmanın yolunu arıyor. Haberin girişinde de dikkat çektiğim güven konusunda ise Sarah Levy, piyasanın dalgalı olmasına rağmen, alan hakkında bilgili olan müşterilere uzun vadeli yatırım fırsatları sunabileceklerinden de bahsetti.

Betterment WebSite

CEO Sarah Levy, “Kişisel olarak, büyük bir kripto hayranıyım ve karışıma eklemek için gerçekten ilginç bir varlık türü olduğunu düşünüyorum” dedi. Sözlerine devam eden Levy, “Yaptığımız şey gerçekten anlamaya çalışmak: başından sonuna kadar insanlara yardımcı olarak onlara kripto sunabilmemizin bir yolu var mı ?”

Levy Ekledi:

 “Bence bunun kendini nasıl göstereceğini, kısa vadeli bir ticaret fırsatı yerine, uzun vadeli bir satın alım ve varlığı portföyün daha küçük ama etkili bir parçası olan bu yatırımla doğru bir şekilde gösterebilir.

Betterment Logo

Betterment bu yatırımı ne zamandır planlıyor ?

CEO Sarah Levy’nin yorumları, Betterment’in müşterilerine kripto alım satımı teklifleri konusunda ” izle ve öğren modunda ” olduğunu söylemesinden bir ay sonra geldi. O sıralarda Bitcoin (BTC) ve diğer büyük kripto paraların değerleri bugüne kıyasla çok daha yüksekti. Bu röportaj yayınlandığı tarihte BTC’nin fiyatı, Mayıs ayı başlarında ki değeri olan 60 bin dolar civarlarından yaklaşık olarak %38 daha düşüktü.

CEO o sıralarda ” Sorumlu bir şekilde kripto sunmanın bir yolunu bulmamızı isterim, ancak henüz o yolda olduğumuzu söyleyemem” demişti.

 

2008 yılında kurulan Bettermenti kullanıcılara uygulaması aracılığı ile hisse senetlerine ve tahvillere yatırım yapmasına olanak tanır. Şirket, 2021’in ilk çeyreğinde yayınladıkları raporda görüldüğü üzere, bünyesinde ki müşteri sayısını yıllar boyunca %116 gibi yüksel oranlarda arttırdığını bildirmesine rağmen, kullanıcıları için yeni yatırımlar yapmaktan kaçınmıyorlar ve bu yeni yatırımları da kripto varlıklar. Umarız piyasa etkisi olumlu olacak adımlar atılır.

Bunların yanı sıra, kullanıcılarına zaten kripto varlıklar için işlem fırsatı sunan uygulamalarda önemli ölçüde büyüme kaydetti. Mart ayının sonunda, Robinhood‘un 2020’nin dördüncü çeyreğine göre kullanıcı sayısında ki  %500’lük artış dikkat çekti.

 

 

 

 

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook